За рішенням суду майно, кошти та інші активи партії та її структурних утворень передаються у власність держави. Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

"Загалом на цей момент судом першої інстанції прийнято рішення про заборону дев’яти проросійських політичних партій та тих, чия діяльність направлена на підрив суверенітету. Крім Партії Шарія 16 червня було винесено рішення щодо партії «Ліва опозиція», діяльність якої теж заборонена", - повідомили в Мінюсті.

Обмеження щодо утворення і діяльності політичних партій визначені статтею 5 Закону України «Про політичні партії в Україні», згідно з якою утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їхні програмні цілі або дії спрямовані, зокрема, на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їх символіки.

Також нещодавно Верховна Рада прийняла зміни до Закону, пов’язані з російською агресією. Зокрема, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії проти України, глорифікація, виправдання дій та/або бездіяльності осіб, які здійснювали або здійснюють збройну агресію проти України тощо теж є підставою для звернення до суду для заборони партії.

Матеріали щодо незаконності діяльності політичних партій надають Мін’юсту правоохоронні органи, і з цими матеріалами Міністерство звертається до суду з адміністративним позовом про заборону політичної партії.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору