В Парижі на позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО в цілому більшістю голосів "За" ухвалено рішення про включення українського елементу «Культура приготування Українського Борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.
 
 Цей Список ЮНЕСКО складається з елементів нематеріальної спадщини, які, на думку держав-учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, потребують прийняття невідкладних заходів для їх збереження. Внесення певного культурного елементу до цього переліку сприяє мобілізації міжнародного співтовариства та допомозі зацікавленим сторонам у вжитті необхідних захисних заходів.
 
«Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ - це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО»,- зазначив міністр культури України Олександр Ткаченко.
Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору