Минулого тижня губернатор Луганщини здійснив робочу поїздку до Білокуракінського району. Графік очільника області був дуже щільним. Розпочався він з участі в мітингу на честь 75-річчя визволення району від нацистських загарбників. Наступним пунктом став особистий прийом громадян у селі Лозно-Олександрівка. А потім Юрій Гарбуз відвідав цілий ряд соціальних об’єктів, зробивши декілька обнадійливих для району та регіону заяв. Докладніше про це – у нашому матеріалі

Луганщина.ua

СИСТЕМНИЙ ПІДХІД

Перша зупинка губернатора – село Лозно-Олександрівка. Тут, відвідавши спочатку районні урочистості з нагоди 75-річчя визволення від нацистських загарбників, голова обласної ВЦА поспілкувався з населенням.

Під час зустрічі місцеві жителі порушили теми виділення землі, ремонту доріг, освітлення, закупівельних цін на молоко та зайнятості. Словом, питання актуальні для всієї області. Тому й підхід до їх вирішення, за словами Юрія Гарбуза, буде системним.

Зокрема, за його дорученням в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Луганській області Володимир Разумцев буде виїжджати в райони і оперативно вирішувати земельні питання.

Також голова ЛОВЦА зазначив, що поточному році планується перенаправити частину обласних коштів з доріг державного значення на місцеві дороги, які вкрай потребують ремонту. Він доручив головам райдержадміністрацій, об’єднаним територіальним громадам та мерам міст підготувати проекти.

Подовжено буде регіональну програму «Світло Луганщини». Також губернатор акцентував увагу на підготовці відповідних проектів на ДФРР та конкурс проектів місцевого розвитку.

– Щодо питань стосовно закупівлі молока та підтримки дрібного сільгосптоваровиробництва має спрацювати Департамент агропромислового розвитку ОДА та Асоціація аграріїв області. Вже доручено зібрати заявки всіх охочих займатися аграрним бізнесом. Ми проаналізуємо і допоможемо знайти джерела фінансування. Ініціатива тих, хто хоче працювати на землі, розводити тварин має бути підтримана першочергово, – наголосив Юрій Гарбуз.

ОСВІТА І ЗДОРОВ’Я – У ПРІОРИТЕТАХ

У Лозно-Олександрівський школі сьогодні навчається 116 учнів. Крім того, при ній знаходиться ясла-садок «Барвінок», який відвідує 12 дітей. Під час робочої поїздки Юрій Гарбуз відвідав заклад та вручив його керівництву ключі від шкільного автобусу.

– Ми створюємо належні умови для навчання наших дітей у найвіддаленіших селах області, – зазначив він, додавши, що у найближчій перспективі лозно-олександрівска школа стане опорною.

Наступними пунктами робочої поїздки стали Білокуракинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги та Білокуракинська центральна районна лікарня. Там очільник області проінспектував проведені ремонтні роботи в амбулаторії, пологовому та хірургічному відділеннях.

– Поряд із переоснащенням, ремонтом, оновленням автопарку медичних закладів я буду відстоювати пілотний проект реформування охорони здоров'я для Луганської області. Через війну ми опинилися в умовах, де загальнодержавна медична реформа не спрацює. Інфраструктура третього і четвертого рівнів залишилася в окупованому Луганську, у нас серйозний кадровий голод, ми лідируємо у сумному рейтингу онкологічних і серцево-судинних захворювань. Нові виклики вимагають адекватного реагування, – наголосив при цьому керівник ЛОВЦА.

Також він зазначив, що ремонт і закупівля обладнання для лікувальних закладів – завдання №1, яке поставив перед собою та керівниками територій.

За словами Юрія Гарбуза, вже закуплено для всіх районів нові рентген-апарати. Незабаром по містах і селах виїдуть мобільні діагностичні лабораторії. Для обласної клінічної лікарні придбано сучасне хірургічне та діагностичне обладнання, а сучасні апарати КТ і МРТ установлені у дитячій обласній лікарні.

РЕЗУЛЬТАТ СПІЛЬНИХ ЗУСИЛЬ

Минулого року під час робочої поїздки Юрія Гарбуза до Білокуракиного голова місцевої райдержадміністрації Сергій Іванюченко показав губернатору районний будинок культури, де сталася пожежа, і попросив допомогти з ремонтом.

У жовтні за рахунок субвенції з обласного бюджету на суму 1,49 млн грн там було розпочато ремонтні роботи. Вони включали в себе відновлення глядацької зали, костюмерної кімнати, гримерки, залу для урочистостей, та завершилися наприкінці грудня.

Крім того, за рахунок коштів районного бюджету та бюджету селищної ради проведено ремонт глядацьких крісел, придбано завіси для сцени та сценічні костюми.

– Сьогодні я був приємно вражений результатом спільних зусиль, – зізнався Юрій Гарбуз, завітавши до районного БК під час нинішньої поїздки. – Сподіваюся, у білокуракинців буде ще більше приємних емоцій в оновленому будинку культури.

Втім, ремонт на об’єкті ще не завершений. Треба провести зовнішні роботи з утеплення і оновлення фасаду. Голова ЛОВЦА обіцяв посприяти місцевій владі у вирішенні цього питання.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх