Нещодавно ми писали на тему епізоотичної ситуації в Луганській області і чинників, які впливають на її погіршення. Мова йшла про небезпечне вірусне захворювання Африканської чуми свиней (АЧС), яке поширюється північними районами області. Спираючись на офіційні дані Россельхознадзору РФ, ми висунули тезу про те, що джерела розповсюдження АЧС походять не з України, як твердять російські засоби масової інформації, а з території Російської Федерації, зокрема з прикордонних з Україною областей.

І ось новий меседж від східного сусіда – у 2018 році на території Бєлгородської області зареєстровано три нових випадки захворювання диких кабанів на АЧС. Один з них виявлено неподалік від с. Посохово Валуйського району – це майже 20 км до найближчої точки на кордоні з Україною (н.п. Чугунівка Харківської області) та менше 40 км до українсько-російського кордону в межах Троїцького району Луганської області.

Тут необхідно зауважити, що загальна кількість зареєстрованих у 2018 році спалахів АЧС по всій території Росії, за офіційними даними все того ж Россельхознадзору, становить 7 випадків

Що ж робить суміжна сторона для локалізації нових вогнищ захворюваності в прикордонному з Україною регіоні та недопущення її подальшого поширення. З офіційного повідомлення Россельхознадзору РФ ми дізнаємся, що "…в неблагополучных пунктах работают специалисты госветслужбы Белгородской области под контролем Управления Россельхознадзора по Белгородской области. Мероприятия проводятся в соответствии с Ветеринарными правилами осуществления профилактических, диагностических, ограничительных и иных мероприятий, установления и отмены карантина и иных ограничений, направленных на предотвращение распространения и ликвидацию очагов АЧС, утвержденные приказом Минсельхоза России от 31.05.2016 № 213". 

Для порівняння: у липні минулого року Мінсільхоз РФ видав розпорядження "Про встановлення на території Курської області вздовж держкордону карантинної полоси". Згодом, посилаючись на це розпорядження, Управління ветеринарії Курської області видало свій наказ "Про встановлення карантинної полоси в прикордонній зоні вздовж державного кордону на території Курської області на кордоні з Україною". Дані нормативні акти передбачають створення вздовж російсько-українського кордону на території Курської області карантинної смуги шириною 300 метрів, в межах якої забороняється утримання і випас худоби, розміщення підприємств по заготівлі, переробці, зберіганню і реалізації продукції тваринного походження, а також кормів і кормових добавок. Мета даної ініціативи – охорона території РФ від "заносу заразних хвороб з території України".

Згадуючи публікацію Интерфакс, про яку ми писали у попередньому матеріалі, виникає логічне питання – чому наші сусіди проявляють таку інертність в боротьбі з АЧС у Бєлгородській області? Проблема ж набагато серйозніша, "причини її виникнення" відомі, методи боротьби опробовані… Відповідь очевидна – Україна не є джерелом поширення вірусу АЧС в Росії, вона є його жертвою.

Тепер ця загроза нависла і з боку окупованих територій Луганської області. Так, за інформацією нашого джерела, вірус африканської чуми виявлено у господарстві Слов’яносербського психоневрологічного інтернату, що знаходиться в Красному Лимані. У зв'язку із цим, починаючи з 01.02.2018 р. в районі цього населеного пункту, а також с. Пришиб Слов’яносербського району, введено карантин терміном на 40 діб. В’їзд до вказаної зони контролюється працівниками "МВС" та "Державної служби ветеринарної медицини" "ЛНР".

Напевне, за останній період часу це не єдиний випадок виявлення АЧС на підконтрольній бойовикам території, про який вони воліють замовчувати. Як стало відомо редакції, влада самопроголошеної "ЛНР" вживає додаткових заходів контролю за переміщенням товарів тваринного походження на всій підконтрольній території. Для цього, розпорядженням "міністра внутрішніх справ" "ЛНР" створені спеціальні мобільні групи у складі співробітників "МВС" та "НМ", які займаються профілактикою порушень у цій сфері.

Не виключаємо, що невдовзі результати діяльності цих груп стануть матеріалом для чергових фейкових повідомлень про недопущення проникнення з "неблагополучної України" в "Л/ДНР" зараженого м’яса чи м’ясопродуктів і як успішно борються з цим негативом "молоді республіки".

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх