Незважаючи на те, що протягом останніх чотирьох років поліції Луганщини доводиться виконувати свої завдання у складних умовах війни, основні її зусилля і надалі спрямовані на підвищення ефективності захисту прав громадян та держави. Як повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Луганській області Сергій Коміссаров, уже другий рік поспіль в області спостерігається зменшення загальної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень

Віктор СЕМЕНЧЕНКО

Так, у порівнянні з 2016 роком на території області вчинено на 5% злочинів менше. Передусім, це стосується зниження кількості вчинених умисних вбивств, розбоїв, грабежів, незаконних заволодінь транспортними засобами, крадіжок, шахрайств, хуліганств та ДТП. Відзначається покращання роботи підрозділів по встановленню осіб, що вчинили кримінальні правопорушення, й повідомлення їм про підозру. Так, питома вага кримінальних правопорушень, по яких злочинці встановлені, вище средньодержавної та складає 46,3% (Україна – 40,0%). Зокрема це стосується розкриття тяжких тілесних ушкоджень, незаконних заволодінь транспортними засобами, грабежів, крадіжок, хуліганств.

У 2017 році у провадженні слідчих підрозділів області знаходилось 47,4 тисячі кримінальних проваджень (без урахування ще 25 тисяч проваджень, які залишились на тимчасово непідконтрольній території). Всього закінчено розслідуванням 13 тисяч кримінальних проваджень (до суду спрямовано 3736, закрито – 9299).

У той же час, відзначається зростання кількості нерозкритих особливо тяжких кримінальних правопорушень. Що, насамперед, пов’язано з неможливістю проведення розшукових і слідчих заходів на неконтрольованій території, тривалістю термінів проведення судово-медичних експертиз, а також майже щоденною реєстрацією правопорушень за ст. 258 КК України, які вчиняються незаконними збройними формуваннями. За словами Сергія Коміссарова, є й проблеми в роботі з протидії шахрайствам. Поряд зі зменшенням кількості вчинених шахрайств, зменшилась питома вага їх розкриття.

– Більша кількість цих правопорушень вчиняється злочинцями із використанням реквізитів банківських карток та мережі Інтернет, що ускладнює встановлення особи правопорушників, адже потребує додаткового часу на отримання інформації від банківських установ та операторів стільникового зв’язку. Крім того, розкриті такі факти свідчать, що більшість осіб, які можуть бути причетними до скоєння шахрайств, перебувають за межами області або на тимчасово окупованій території, – розповів Коміссаров.

В тому числі через це в регіоні цього року активізується превентивна робота. Це стосується попередження мешканців регіону про схеми шахрайств та алгоритм дій, яких слід дотримуватися, аби не стати жертвою шахраїв.

Окрім цього, в Луганській області працює пілотний проект «Поліна», який запроваджено Національною поліцією в червні 2017 року з метою протидії домашньому насильству. Вказаний проект триває в трьох містах України, у тому числі і в Сєвєродонецьку.

– На мою думку, це дуже важливий напрям роботи. Адже ці заходи мають ефективну комплексну дію та попереджають скоєння більш тяжких злочинів в сім’ї, – наголосив Сергій Коміссаров.

Зазначимо, що керівництвом Національної поліції України 2018 рік визначено роком оперативної роботи. Зокрема, в центральному апараті та Головних управліннях поліції з’являться підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю, а також продовжиться експеримент із введенням інституту детективів. Детектив об’єднає в собі функції оперуповноваженого та слідчого та буде розслідувати особливо тяжкі та резонансні злочини. В поліції Луганщини вже розпочалася робота з підбору фахівців у вказані підрозділи.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх