Бути полковником Збройних сил України, учасником бойових дій і при цьому більше п’ятнадцяти років присвятити вихованню дітей – гідно поваги і вшанування. Тому безумовним переможцем обласної премії «Людина року – 2017» в категорії «Наставник року» цьогоріч став Валерій Ємбаков, начальник КЗ «Луганський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії»

Евеліна БОГДАНОВА

У квітні ліцею виповниться 25 років. Наразі активно йде підготовка до святкування річниці. І якщо попередні ювілейні дати навчальний заклад зустрічав у Луганську, де розташовувався на території славетного авіаційного училища штурманів, то цьогоріч усі урочистості відбуватимуться в Кремінній. Саме тут обласний ліцей-інтернат отримав нове життя.

Завдяки наполегливості й авторитету керівника навчального закладу та дієвому втручанню Луганської обласної військово-цивільної адміністрації сьогодні ліцей є одним з найпрестижніших навчальних закладів у регіоні.

– Він завжди був осередком військово-патріотичного виховання молоді, осередком українськості на Луганщині. Але сталося те, що сталося, і в середині серпня 2014 року навчальний заклад був захоплений бандитами, – розповідає Валерій Ємбаков. – Тому без жодних вагань було прийнято рішення виїжджати на територію, підконтрольну українській владі.

Разом з командою офіцерів Валерій Ємбаков розпочав відновлення ліцею на базі Кремінської загальноосвітньої школи-інтернату. І вже у 2015-му був оголошений перший набір абітурієнтів.

– Відверто кажучи, ми дуже хвилювалися, чи підуть до нас хлопці, адже серед багатьох людей панували проросійські настрої, – згадує Валерій Євгенович. – А головне завдання ліцею – виховання майбутніх захисників нашої держави. І були приємно здивовані, коли на 50 місць приїхали вступати 65 хлопців. Звичайно, жодного конкурсу не було, і взяли всіх, хто пройшов за здоров’ям.

Наступного року планувалося набрати ще два взводи по 25 осіб, але охочих навчатися в кадетському корпусі приїхало вже майже 150, і набір 2016 року склав 100 ліцеїстів.

Сильним поштовхом для розвитку навчального закладу було святкування Дня захисника України, коли ліцей відвідав президент Петро Порошенко. Він дуже високо оцінив підготовку хлопців і вручив двом ліцеїстам-луганчанам іменні годинники.

07 - Ембаков 2

Візит до ліцею президента України Петра Порошенка

У 2017-му лави ліцеїстів поповнилися ще 108 новобранцями, а кількість взводів (класів) досягла «довоєнного» рівня. Наразі у ліцеї-інтернаті навчається дві сотні хлопців з усіх куточків Луганщини. Близько 50-ти хлопців – з гарячих точок лінії розмежування і навіть з «сірої» зони. До них, за словами Валерія Євгеновича, особлива увага з боку командирів, педагогів, фахівців виховної роботи, бо дуже рідко їздять додому та потребують психологічної підтримки та турботи.

– Я пишаюсь своїми вихованцями, – наголошує Валерій Ємбаков. – Вони зробили вірний вибір у своєму житті – присвятити своє життя служінню Україні.

А хлопці в свою чергу між собою називають Валерія Євгеновича «батьком». І це не дивно, адже, як говорить сам керівник ліцею, по-перше, дітей треба любити, а по-друге – надавати їм приклад.

– Скільки не кажи «любіть Батьківщину, будьте патріотами», але якщо приклад їм не подаси, нічого путнього не вийде, – зауважує полковник. – Тому і я разом з членами мого колективу тримаю себе у спортивній формі, намагаюся вести здоровий спосіб життя, беру участь у спортивних змаганнях разом із хлопцями.

2017-й став роком першого випуску ліцеїстів, які навчались в умовах переміщення. Із 45 випускників 2017 року 43 вибрали заклади вищої освіти Міноборони, МВС або вступили на службу за контрактом до Збройних сил України. Причому питома вага вихованців, які обрали вищі військові навчальні заклади, вдвічі більша, ніж у Львівському ліцеї імені Героїв Крут, і втричі більша – ніж в Київському ліцеї імені Івана Богуна.

Цьогоріч в ліцеї очікується 93 випускника, з яких 78 вже виявили бажання вступати до військових вишів. А взагалі з 1996 року ліцей випустив більше 2500 випускників, багато з них орденоносці, які пройшли через горнило АТО, отримали звання полковників.

За 2,5 роки з моменту, коли Валерій Ємбаков разом з трьома офіцерами, одним вчителем і чотирма працівниками вийшли з Луганську, маючи лише печатку і жагу до дій, ліцей повністю відновився. Сьогодні для юнаків створені найкращі умови харчування, проживання, навчання, охорони здоров’я.

В навчальному закладі побудований сучасний спортивний комплекс з величезною залою розмірами 36х18х10 м, залами атлетичної гімнастики, душовими, роздягальнями, причому не тільки для хлопців, але й для дівчат. За задумом Валерія Євгеновича, в Кремінній, як і раніше в Луганську, ліцей повинен бути не просто військовим навчальним закладом, а центром військово-патріотичного виховання молоді.

Цього року вже розпочинається робота над проектом будування великого сучасного стадіону з футбольним полем зі штучним покриттям, біговими доріжками, тенісними кортами для занять багатьма видами спорту.

Щодо отримання нагороди «Людина року–2017» Валерій Євгенович без зайвої скромності сказав:

– Я на неї заслуговую. А головне – не я один, а весь мій колектив і мої вихованці, які ще зовсім юні, але вже хочуть боронити нашу державу.

І без сумніву, Валерій Ємбаков – це людина, яка творить історію, сьогодення і майбутнє не тільки Луганщини, але і всієї України, і наближає нашу Перемогу.

На головному фото: Валерій Ємбаков з курсантами-першокурсниками

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх