В Україні посилили відповідальність за невчасну сплату аліментів. Закон, який набув чинності 6 лютого цього року, в суспільстві отримав назву «Чужих дітей не буває». Про подробиці законодавчих змін та перші їх результати у нашому регіоні розповіла Тетяна Філатова, начальник Головного територіального управління юстиції у Луганській області

Евеліна БОГДАНОВА

Відтак, сьогодні людину, яка ухиляється від утримання власних дітей, можуть обмежити в праві виїзду за кордон. Якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, до боржника можуть застосовувати тимчасове обмеження в праві керувати транспортним засобом, полювати та користуватися зброєю. Разом з цим, злісний неплатник аліментів тимчасово не зможе вирішувати, чи має право його дитина покидати територію країни з іншим з батьків.

Також законом передбачений новий вид адміністративного стягнення у вигляді платних суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. Грошові кошти, нараховані за відпрацьований час, йтимуть на погашення боргу.

Крім того, наразі в Україні діє публічний реєстр боржників за аліментами, так звана «дошка ганьби», куди потрапляє інформація щодо кожного неплатника з відкритим стосовно нього судовим провадженням через несплату аліментів терміном понад три місяці.

Заплямована репутація – не єдина проблема, що очікує на фігуранта «дошки ганьби». Наявність запису в реєстрі завадить йому отримати кредит в банку чи посвідчити у нотаріуса договір відчуження майна.

– Боржники, які мають заборгованість понад три місяці, попадають до цієї «дошки ганьби» автоматично. Таких в Луганській області 2266, – зазначила Тетяна Філатова. – І на сьогодні державними виконавцями вже винесено 1597 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України і 1650 постанов трьох видів, за якими ми обмежили боржників у праві керувати транспортними засобами, використовувати зброю та полювати.

Серед боржників частина не сплачує аліментів через незадовільний фінансовий стан, але є і ті, хто не здійснює платежів свідомо. Є серед злісних неплатників на Луганщині і жінки, але їх небагато.

За словами Тетяни Дмитрівни, двотижнева практика застосування нововведень призвела до певних позитивних результатів. Як вже зазначалося, на Луганщині в реєстр потрапило 2266 боржників. З них 1703 особи мали заборгованість понад шість місяців і 1261 – понад рік. За два тижні ці цифри знизилися до 2231, 1665 та 1198 осіб відповідно.

Впродовж двох тижнів 8 боржників сплатили існуючу заборгованість із виплати аліментів у повному обсязі. У відношенні 2-х боржників складено адміністративні протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП.

25 боржників добровільно з’явилися до територіальних відділів державної виконавчої служби та сплатили заборгованість на загальну суму 433 тис грн.

Переміщені з території, непідконтрольній українській владі, сімнадцять відділів ДВС Луганської області за відповідний період стягнули на користь дітей 132 тис. грн.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх