Зрадофільство, всепропальщина та ігри на вибивання політичних опонентів – улюблені жанри політичного сьогодення України. Незважаючи на негативні наслідки таких навмисних дій на життя простих людей, політики продовжують боротьбу за сфери впливу.

Евеліна БОГДАНОВА

І якби ж нескінченне розбризкування бруду мало під собою щось корисне для області, її жителів, може й можна було б перетерпіти і чекати на позитив. Але ж ні – політикам-зрадофілам, нардепам-популістам не потрібна Луганщина, їх не хвилює, що буде з луганцями сьогодні, завтра, післязавтра. Вони не мають на меті щось змінити на краще, допомогти, поборотися, встати на сторону людей.

Їхня «допомога» виникає нізвідки у вигляді гречки, цукру чи папірця сотенної, коли справа доходить до виборів, і закінчується одразу після закриття виборчих дільниць. А що далі? А нічого. Ніхто з цих «радєтєлєй» за долі народу далі про той народ і не згадує - використав і забув. І робити для нього нічого не буде, бо займатися критиканством з трибун найлегше та найдешевше: відкрив рота – і лічильник політичних балів росте. Без усіляких зусиль – і в дамках. Отакі хвалені «патріоти» з позначкою «псевдо-» попереду.

file

Звичайно, Луганщина проживає сьогодні не найкращі часи. Це бачить кожний її житель. І річ навіть вже не в тім, що окупована її частина, і більшість промислових потужностей, інфраструктурних, соціальних та культурних об’єктів залишилася на тій стороні. Це сталося не зараз. А в тім, що завдяки політичному жонглюванню і витівкам цілої шеренги бажаючих попіаритися на бідканнях цілої області, відбудувати цю область, підняти її з розрухи стає дедалі важче.

Далеко за прикладами ходити не потрібно. Одна лише торгівельна блокада чого була варта! Посідали на рейки залізничних колій, долучили журналістів з телекамерами для висвітлення власної «патріотичної» позиції на всю країну – їм звичайно ж плюси в карму. А для бюджету Луганської області – мінус 40%. І величезний кіл у інвестиційну привабливість регіону. А це мільйони, а може й мільярди гривень. Це дитячі садки, школи, лікарні. Це робочі місця, а відповідно розвиток, покращення, зростання. Чи думали блокадники про Луганщину? Звичайно, ні! А про Україну? Теж не думали. І таких прикладів безліч. А результати сьорбають невинні люди.

І навіть з усіма кілками, які вороги встромлюють в колеса та в спину, Луганщина, не так швидко, як хотілося б, але відновлюється. Розбудова Луганщини продовжується по всім напрямам. І серед тих, хто реально підтримує Луганську область на цьому важкому шляху, багато міжнародних організацій, інших країн, далеких, але дружніх областей України.

У 2017 році лише на дороги Луганщини з обласного бюджету було виділено і освоєно 140,5 мільйонів гривень і ще майже 30 мільйонів з інших джерел. Відновлена частина доріг «Кільця життя» Луганської області і цьогоріч капітальні ремонти будуть продовжуватися.

За підтримки міжнародної технічної допомоги 134 мікропроекти з відновлення та забезпечення об’єктів інфраструктури було реалізовано в різних населених пунктах області. Серед них – 8 закладів охорони здоров’я, 20 закладів освіти, 14 багатоповерхових будинків, 13 закладів культури, 12 ЦНАПів і багато чого іншого. На відміну від нардепів-зрадофілів, які реальних здобутків не бачать (бо не цікаво – не вкладається в формат зради), люди ведуть дітей в оновлені дитсадки та школи, без довгих черг та нервувань отримують адмінпослуги, відвідують відремонтовані та переоснащені ФАПи чи амбулаторії, будинки культури, кінотеатри.

Продовжуються капітальні ремонти мостів. Завершені роботи з відновлення Павлоградського мосту між Лисичанськом та Сєвєродонецьком, мосту в місті Новодружеську по трасі Т-13-02 КПП «Танюшівка» - Старобільськ – Артемівськ, мосту через ріку Айдар на автошляху Р-07 Чугуїв – Мілове в Старобільську, розпочаті у 2017 і будуть продовжені цьогоріч роботи з капітального ремонту мосту через ріку Лугань на автодорозі О131201 КПП «Танюшівка» - Старобільськ – Бахмут – Комишуваха – Попасна – МиронГРЕС.

Будується житло для внутрішньо переміщених осіб – в Рубіжному та Сєвєродонецьку. Вже цьогоріч не одна сотня сімей вимушених переселенців отримає нове житло.

Підвищується рівень життя у сільських районах – із залученням кредитних коштів завершено будівництво 143 жилих будинків загальною площею 9,7 тисяч квадратних метрів, забезпечено інженерними мережами 34 сільських садиби. Завершено будівництво поліклініки в Старобільську, відновлено декілька відділень Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, де сьогодні найсучасніше високовартістне обладнання дозволяє робити будь-які обстеження дітей Луганщини, причому абсолютно безкоштовно для батьків, придбано сто одиниць автомобільного транспорту для ФАПів та амбулаторій всіх районів і міст області, реконструйовано КУ «Луганський обласний фізкультурний центр «Олімп» в Кремінній, зроблений капітальний ремонт і повністю оснащений всім необхідним КЗ «Луганський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетский корпус імені героїв Молодої гвардії», а цього року у навчального закладу з’явиться новий сучасний стадіон.

Здійснюється супровід будівництва підстанції 500 кВ «Кремінська» із заходами повітряних ліній 500 кВ «Донбаська - Донська» та 220 кВ «Кремінська - Ювілейна». Орієнтовний термін введення підстанції та ліній електропередач в роботу – грудень 2018 року. А це – відновлення можливостей для запуску промислових гігантів Луганщини, а відповідно добробут тисяч сімей заводчан, новий виток для розвитку малого та середнього бізнесу.

Перелічувати можна ще довго: освітлення в селах, дитячі майданчики, зони відпочинку, замінені водогони, нова телевежа, молодіжне житлове будівництво, надання житла медичним спеціалістам і багато чого іншого. І як би хто не кричав: «Покращення немає. Все пропало. Ганьба…», нам своє робити – щоденно, крок за кроком, незважаючи ні на що іти вперед. Заради Луганщини і луганців. Заради рідної Батьківщини. Заради України, бо Луганщина – її форпост, передній край, де сходить сонце.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх