Офіційна статистика констатує, що упродовж останніх трьох років потік туристів в Луганській області має тенденцію до зростання. Проте майже 96% із них виїжджають за кордон, а от динаміка внутрішнього туризму залишається дуже низькою. Відтак постає питання щодо нових туристичних маршрутів, які могли б зацікавити перш за все самих жителів області, а згодом – і жителів інших регіонів. Сьогодні на обласному рівні тема розвитку внутрішнього туризму розглядається як фактор «стратегії прориву», що зобов’язана подолати стереотипи про наш край

Департамент економічного розвитку, торгівлі та туризму ЛОДА

На цьому напрямку постає багато питань, які потрібно розглядати та вирішувати спільними зусиллями: «стратегія прориву» має бути результатом об’єднання зусиль адміністративного ресурсу, бізнесу, наукового та освітнього секторів.

Відтак, з початку року дії департаменту були направлені на встановлення взаємозв’язків зі всіма зацікавленими сторонами. Проведено низку зустрічей з вишами, позашкільними закладами освіти, суб’єктами туристичної діяльності з метою обміну досвідом та координації зусиль на подальший розвиток туристичної сфери. Однією з найбільш вагомих подій стало проведення наради щодо можливостей та перспектив розвитку туризму в Луганській області, яка відбулася 21 березня 2018 року на базі Кремінської райдержадміністрації.

Актуальною була озвучена там інформація Людмили Ахтирської – заступника директора Департаменту економіки, торгівлі та туризму. Вона навела приклади проектів, які за підсумками конкурсних відборів 2017 року отримали право на впровадження, а також націлила присутніх на пошук нових ідей для участі у можливих інвестиційних програмах поточного року.

Питання важливості вищої професійної освіти в напрямку розвитку туризму висвітлила Юлія Данільєва – доцент кафедри міжнародної економіки і туризму, заступник директора Інституту міжнародних відносин СНУ ім. В.Даля. За її словами, у жодній галузі економіки немає такої кількості працівників, які безпосередньо контактують із споживачами їхніх послуг, як у туризмі. Однак, низький ступень співробітництва між закладами професійної туристичної освіти та підприємствами не дає можливості для становлення високоякісного теоретичного й практичного аспекту освіти. Тому дуже важливо на цьому етапі сприяти пошуку підприємств – баз практик для студентів.

Інформацією про туристсично-рекреаційний потенціал Луганської області в умовах соціально-політичної нестабільності зацікавила Олена Зеленко – кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародної економіки і туризму Інституту міжнародних відносин СНУ ім. Даля. Вона зазначила, що першочергова задача полягає у формуванні іміджу Луганщини як безпечної території, якою можливо мандрувати і яка містить привабливі туристично-рекреаційні ресурси, досі не відомі навіть внутрішнім мешканцям регіону.

В контексті успішного розвитку туризму Світлана Алфімова – заступник начальника відділу залучення інвестицій та туризму Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму ЛОДА – відзначила необхідність виокремлення методичного аспекту розробки рекомендацій з технології підготовки туристичного маршруту та розвитку туризму в цілому, так як існує прогалина в нормативно-правовій базі. Також вона поінформувала про те, що робота в цьому напрямку вже ведеться спільно з кафедрою міжнародної економіки і туризму інституту міжнародних відносин СНУ ім. В.Даля.

Жвавий інтерес викликала доповідь Вікторії Гуржій – завідувача організаційно-масового відділу Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, яка поінформувала про досягнення закладу. Варто наголосити, що представлений заклад у березні 2017 року був нагороджений золотою медаллю в номінації «Інноваційні підходи в закладах освіти до процесу формування творчої особистості та виховання громадянина-патріота» та у січні 2018 року – Дипломом переможця конкурсу «Освітній Оскар – 2017» в номінації «Позашкільний навчальний заклад».

Пропозиція Олега Невениці – виконавчого директору кризового центру «Сіверський Донець» – щодо ініціативи створення Асоціації з розвитку туризму в Луганській області була підтримана присутніми. Наголосили на тому, що Асоціація має всі важелі активно впливати на формування та розвиток ринку туристичних послуг.

Усі присутні мали можливість висловити власну точку зору щодо туристичних можливостей Луганщини та планів подальшої розбудови туристичної сфери.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх