Займатися музикою можна будь-де, навіть у спортивній залі, головне – мати палке бажання та гарних наставників. Саме у спортзалі Лисичанського багатопрофільного ліцею протягом 5-ти днів 130 дітей навчалися хоровому співу, а в класних кімнатах опановували гру на віолончелі, флейті, скрипці, гітарі та золотих дзвіночках

Евеліна БОГДАНОВА

Вже протягом 17 років «Music Camp International» працює в Україні. За цей час його вчителі відкрили світ музики для тисяч дітей. А ось наприкінці березня взяти участь у Music Camp (музичному таборі) змогли і діти Луганщини.

Команда викладачів на чолі з відомим диригентом, а також засновницею, розробником унікальної методики та директором проекту «Music Camp International» Констанцією Фортунато завітала до Лисичанська, щоб втілити свою головну мету: змінити життя дітей, громад, країн через музику.

Ми спрямовуємо свої зусилля на те, щоб кожна дитина, яка бере участь у нашій програмі, навчилася ставити перед собою високі цілі та досягати їх через власну працю, – зазначає пані Констанція. – Розвинула почуття гідності та впевненості у власних силах через розкриття свого внутрішнього таланту, привчилася до дисципліни та взаємоповаги і відкрила в собі почуття належності до громади та співчуття до інших дітей незалежно від їх економічної, соціальної, релігійної приналежності або освіти. Я впевнена, що саме музика може допомогти нам досягнути визначених цілей, тому що всі діти мають музику всередині й природно відчувають її. Тому що музика – це дуже потужний мотиватор та комунікатор.

Музично-освітня програма «Music Camp» призначена для дітей віком від 11 до 16 років. До того ж, зовсім неважливо, займалася дитина музикою до цього чи ні. Важливіше, на думку викладачів музичного табору, те, що протягом цих п’яти днів у дітей з’являється віра в себе.

30624562_2166354776930253_7193829401983713280_n

Навчальний процес в розпалі

«Music Camp» для дітей – захоплююча подія, – наголошує Ельвіра Войтенко, викладач музики з Києва, яка працює в проекті більше десяти років. – Жодного разу не тримати в руках музичного інструмента, не займатися музикою, а через декілька днів – грати на одній сцені з справжнісіньким симфонічним оркестром – дітей це вражає. І на моїй практиці приблизно 5% дітей, які відвідували музичний табір, потім прийняли рішення іти вчитися до музичної школи.

До речі, один з викладачів «Music Camp» з десяток років тому був його вихованцем, а сьогодні він вже сам знайомить дітей з азами гри на скрипці.

Про музичний табір мені розказали батьки, – розповідає Катерина, учасниця «Music Camp». – Я спочатку вагалася, адже музикою, окрім уроків в школі, ніколи не займалася. Але за декілька днів я відчула, що в мене все виходить, тому навіть не хвилююся перед концертом.

Апогеєм навчання став урочистий гала-концерт, який відбувся 30 березня в Лисичанському міському палаці культури. Вихованці музичного табору у супроводі Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії зіграли для гостей свята частину фіналу Симфонії № 9 Людвіга Ван Бетховена, заспівали сім хорових творів світової та української класики англійською, іспанською, латинською і, звичайно, українською мовами, причому у два та три голоси, показали вміння поводитися на сцені, розуміти диригента, відчувати темп та ритм музичного твору. І ще раз довели: талант є в кожній дитині, головне – протягнути руку, відчинити двері і стати її провідником в світ безкраїх можливостей.

Все це стало можливим завдяки співпраці команди «Music Camp International» та її директорки Констанції Фортунато, ГО «Міст 3.10», колектива Лисичанського багатопрофільного ліцею, органів обласної та місцевої влади і звісно партнерів-меценатів, адже проект не фінансувався за рахунок грантів. Організація і проведення музичного табору в Лисичанську стали зразком можливості спільних дій громадськості, освіти, культури, бізнесу та влади заради головного – наших дітей.

На головному фото: фінальний концерт у Лисичанському міському палаці культури

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх