Наразі розглядається можливість модернізації контрольного пункту пропуску в Станиці Луганській, що має прискорити перетин лінії розмежування і, звісно, полегшити життя громадянам і прикордонникам. Про це розповів начальник Лисичанського прикордонного загону, полковник Юрій Самбор

Луганщина.ua

– Слід зазначити, що пропускна спроможність КПВВ становить до 5 тисяч осіб за добу. Фактично за цей період ми оформлюємо близько 9 тисяч осіб. Деколи ця цифра зростає до 12 тисяч осіб. На КПВВ оснащено 24 робочих місця з перевірки паспортних документів та використовується мобільний комплекс з перевірки документів на базі автомобіля марки «Фіат». У автомобілі обладнані ще 3 таких робочих місця, цей мобільний комплекс використовується на напрямку найбільшого накопичення громадян, – зазначив Юрій Самбор.

До слова, станом на сьогодні Лисичанський прикордонний загін основні завдання виконує на двох КПВВ в Луганській області: «Золоте» та «Станиця Луганська». На першому з них створені усі належні умови для перетину лінії розмежування, але здійснюється пропуск тільки тих громадян, які проживають в підконтрольних Україні населених пунктах Катеринівка та Золоте-4.

В рамках раніше досягнутих Тристоронньою контактною групою домовленостей вже чотири рази українська сторона вдавалася до спроб відкрити повноцінний пішохідний та транспортний рух через пункт пропуску «Золоте», однак представники незаконних збройних формувань постійно відмовляються від взятих на себе зобов’язань. При цьому вирішити проблеми з чергами в єдиному на території Луганщини працюючому КПВВ у Станиці Луганській змогло б якраз відкриття КПВВ «Золоте».

Тимчасовим «Порядком контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької і Луганської областей», затвердженим наказом штабу АТО 222-аг від 14.04.2017 року, визначена процедура здійснення паспортного контролю представниками Держприкордонслужби. Особливістю цієї процедури у КПВВ, що розташовані на лінії зіткнення, є перевірка наявності дозволу фізичної особи як фактично, так і за відповідними базами даних. За словами Юрія Самбора, якщо відповідно до нормативних документів часовий показник на здійснення паспортного контролю однієї особи повинен займати 2 хвилини, то у КПВВ «Станиця Луганська» прикордонники здійснюють таке оформлення в межах однієї хвилини.

– Відкриття КПВВ «Золоте» значно розвантажило б пропускний пункт «Станиця Луганська». В контрольному пункті «Золоте» прикордонниками створені усі належні умови для комфортного перетину лінії зіткнення, готові до використання та відповідно оснащені смуги руху транспортних засобів та коридори для пішоходів. Щодо черг у КПВВ «Станиця Луганська», то відслідковується певна періодичність збільшення пасажиропотоку через лінію зіткнення, яка пов’язана як з виплатою соцдопомоги ВПО, так і з пенсійними виплатами. Найбільшу кількість громадян ми фіксуємо у період з 10 по 20 число щомісяця – саме у цей період здійснюються ці виплати, – наголосив начальник Лисичанського прикордонного загону.

ДОВІДКА

Лисичанський прикордонний загін створено восени минулого року після прийняття рішення про посилення угруповання Державної прикордонної служби в межах Луганської області. Виконання завдань за призначенням загін розпочав 1 лютого 2018 року. Прикордонний загін виконує завдання в смузі безпеки контрольованої території вздовж лінії розмежування, в межах ОТУ «Луганськ» на території Станично-Луганського, Новоайдарського та Попаснянського районів. Загальна протяжність ділянки відповідальності складає 181 км. Серед завдань загону – пропуск громадян та транспортних засобів, здійснення режимних заходів в контрольованих української владою прикордонних районах, протидія розвідно-пошуковій і підривній діяльності незаконних збройних формувань.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
У Лисичанському прикордонному загоні при...

Наказом Голови Держприкордонслужби України на посаду начальника Лисичанського прикордонного загону призначено полковника Яблонсько...

Детальніше
Вгору