Співробітники контррозвідки Служби безпеки України попередили на Луганщині замовлений російським спецслужбами терористичний акт стосовно одного із колишніх високопосадовців судової системи. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Оперативники СБ України задокументували, що російські спецслужби завербували українського громадянина, який відбував покарання на тимчасово окупованій території Донбасу. За їхнього сприяння він був звільнений з в’язниці та погодився виконувати диверсійно-розвідувальні і терористичні завдання на території України.

Співробітники СБУ встановили, що зловмисник у березні 2018 року отримав завдання від кадрового офіцера спецслужб РФ із здійснення теракту стосовно представника української судової системи. Він здійснив поглиблене вивчення об’єкта посягань і розвідку за місцем проживання,  а також отримав засоби для вчинення злочину. За задумом російських кураторів, вбивство судді повинно було дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію на Луганщині та підірвати довіру населення до правоохоронних органів.

Оперативники контррозвідки спільно з бійцями спецпідрозділу СБУ «Альфа» затримали зловмисника під час спроби проникнення у приватний будинок судді для його фізичної ліквідації.

Затриманий агент спецслужб РФ також зізнався у виконанні низки розвідувальних завдань, серед яких - відео- та фото фіксація місця дислокації однієї із військових частин, наявної техніки і озброєння, окремих залізничних вузлів на території Луганської області, вивчення системи безпеки одного із столичних бізнес-центрів. За їх виконання зловмисник отримував від представника спецслужб РФ гроші під час особистих зустрічей у Москві.

Наразі тривають першочергові слідчо-оперативні дії. 

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх