Зустріч Президента України Петра Порошенка з Президентом Республіки Словенія Борутом Пахором відбулась сьогодні, 11 травня, в Києві.

Президенти обговорили питання безпеки і спільні погляди на світову історію.

Лідери країн під час сьогоднішньої зустрічі домовилися про те, що Словенія підтримає українську позицію під час Самміту Україна-ЄС у Брюсселі. Оголошуючи плани України, президент Порошенко серед іншого заявив про наше бажання увійти до Шенгенської зони.

"Нам потрібна нова і амбітна програма подальшої співпраці з ЄС, включно з участю України в цифровому союзі, включно з участю України в енергетичному союзі, обговорення розширення інших сфер нашої діяльності, в тому числі і митний союз, Шенгенський союз та інші позиції, які дають нам чітке завдання щодо подальшого просування України до співпраці з ЄС", - зазначив П. Порошенко.

Словенія - найзахідніша країна слов'янського світу, що досягла значних результатів у розвитку економіки. Це - приклад успіху, що надихає українців, які активно нарощують економічні взаємини. Президент Порошенко відзначив, що лише за один рік товарообіг між країнами зріс на 31 відсоток. Домовилися президенти посилювати і гуманітарну співпрацю, особливо щодо вивчення близької до нас словенської мови.

"Мені було приємно проінформувати пана Президента про відновлення діяльності і вивчення як окремої дисципліни словенської мови і літератури у Львівському національному університеті. Це також символ відновлення ефективної гуманітарної співпраці між нашими країнами. Це відрізняє наші відносини з паном Президентом і зі Словенією про те все, що ми домовлялися і домовляємося, ми втілюємо в життя. Ми домовилися про те, що ми запускаємо пряме авіасполучення між Києвом і Любляною, що є надзвичайно важливим, особливо в зв'язку з запровадженням безвізового режиму для українських громадян. І сьогодні вже пряме авіасполучення запущене і ефективно розвивається", - сказав Президент України.

А за тиждень у Львові відкриють перший в Україні пам'ятник загиблим словенським воїнам. Понад п'ятнадцять тисяч бійців загинули там в часи Першої світової.

"Мені, як Президенту Республіки Словенія дуже важливо, що ми дійшли до такого рівня, що ми можемо разом вшанувати пам'ять тих молодих людей, які загинули тут. Ця війна була абсолютним нонсенсом", - зазначив Борут Пахор.

Згодом реконструйований пам'ятник загиблим українцям відкриють і у Словенії.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх