З жителями Попаснянщини зустрілися 7 травня в рамках робочої поїздки голова Луганської обласної держадміністрації – керівник військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз та командувач Операцією об’єднаних сил Сергій Наєв. Слова щирої вдячності за відновлення газопостачання та питання, коли припиняться постріли, найчастіше лунали з вуст місцевих мешканців. Прохали люди і про вирішення різноманітних соціальних та господарчих питань

Евеліна БОГДАНОВА

Першим пунктом призначення робочої поїздки стало смт Тошківка.

У серпні 2017-го внаслідок артилерійського обстрілу з боку незаконних збройних формувань було пошкоджено магістральний газопровід і припинено газопостачання до декількох населених пунктів – Тошківки і Нижнього Попаснянського району та Кримського Новоайдарського району. Без газу залишилося 6750 мешканців приватного сектору та багатоповерхівок, а також чисельні об’єкти соціальної інфраструктури. З того часу люди готували їжу та обігрівалися лише за допомогою електроприладів.

Через неможливість відновлення пошкодженого газопроводу було вирішено будувати новий. На реалізацію проекту будівництва спрямували 34,9 млн грн з резервного фонду державного бюджету та ще 604,9 тис. грн – з бюджету області. Новий газопровід високого тиску від ГРС «Мирна Долина» (с. Підлісне) до ШРП у Тошківці загальною довжиною 9952 метри вже працює. Газопостачання населених пунктів відновлено в повному обсязі. Юрій Гарбуз та Сергій Наєв особисто в цьому пересвідчилися, відвідавши оселі двох родин у смт Тошківка.

– Обласна влада постійно працює над забезпеченням якості життя мешканців прилеглих до лінії розмежування територій, – зазначив Юрій Гарбуз. – Відновлення газопостачання у цих населених пунктах – наша спільна перемога!

На прохання місцевих жителів Юрій Гарбуз разом з Сергієм Наєвим відвідали амбулаторію. Лікарі окреслили перелік проблемних питань, серед яких забезпечення ліками дітей з неблагополучних родин та організація виїзних консультацій «вузьких» спеціалістів.

Також у рамках поїздки відбувся візит до Тошківського НВК № 22. Будівля школи дуже постраждала від ворожих снарядів. Навчальні приміщення на сьогодні вже відновлено, а ось від їдальні та спортивної зали залишилися лише руїни. Юрій Гарбуз доручив керівництву Попаснянської ВЦА здійснити всі заходи щодо розчищення території, щоб попередити травмування дітей. А проект відновлення зруйнованих корпусів школи подано на фінансування за рахунок ДФРР на наступний рік.

04 - Наев и Гарбуз 1

Делегація у тошківському НВК

– Спільно з керівниками обласних військово-цивільних адміністрацій у Донецькій та Луганській областях ми плануємо створити такі правові та соціальні умови, які стануть потужним стимулом для повернення громадян України, які нині знаходяться на окупованій території, – зазначив Сергій Наєв. – Військові зроблять усе, щоб відродження регіону було у безпечних умовах. Ви працюйте – ми захистимо!

У цей день керівник Луганської обласної ВЦА та командувач ООС також відвідали село Троїцьке Попаснянського району, де проінспектували хід відновлювальних робіт на зруйнованому мосту через річку Лугань.

Про хід робіт доповів командир військової частини Т0310, у складі якої перебуває Окремий мостовий загін 26-го об’єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту, Сергій Шаповал. Міст, що знаходиться на відстані 1,5 км від ворожих позицій, необхідно було збудувати заново. Вцілілими від ворожого вогню залишилися лише дві мостові опори. Наразі ремонтні роботи виконуються за планом та будуть завершені до кінця травня. На час виконання ремонтних робіт військовими було забезпечено роботу переправи для автомобільного сполучення.

Договір на проведення робіт був укладений на суму 9,4 млн грн.

– Наразі зусилля обласної влади у складі Об’єднаного Оперативного штабу спрямовані на відновлення зруйнованої інфраструктури. Якість життя громадян – пріоритет обласної ВЦА, – підсумував Юрій Гарбуз.

На головному фото: інспектування ходу робіт з відновлення мосту в Троїцькому

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх