Благодійна вистава під назвою «Місто Ю», організована педагогами та учнями навчально-виховного комплексу «Гарант», відбулася днями в Лисичанську. Вона стала не тільки цікавим видовищем, яке змусило глядачів задуматися над глобальними проблемами сьогодення, але й гарним прикладом доброї справи, мета якої – допомога хлопцю, у минулому – учню НВК «Гарант», який потрапив у біду

Евеліна БОГДАНОВА

БІДА ЗАВЖДИ НЕСПОДІВАНА

Догори дригом перевернувся світ для мами та бабусі Ельдара Ємкужева 13 років тому. На 15-річного підлітка на вулиці було скоєно напад, результатом якого стала закрита черепно-мозкова травма. Хірургічним шляхом лікарі видалили велику гематому в черепній коробці. 6 місяців юнак провів у комі, залишившись інвалідом.

На маму звалився тягар догляду за прикутим до ліжка сином. Але страшні часи окупації Лисичанська у 2014-му не пройшли безслідно – серце жінки не витримало напруження, 2015-го року її не стало. Єдиною рідною людиною в Ельдара залишилася 80-річна бабуся, яка і сама має значні проблеми із здоров’ям. Завдяки лікуванню та реабілітаційним заходам, які пройшов Ельдар за цей час, на сьогодні він вже може сісти зі сторонньою допомогою, але самостійно ходити та обслуговувати себе не в змозі. Попри всі випробування, що випали на його долю, хлопець сповнений оптимізму та рішучості. Він вірить, що йому вдасться стати на ноги і колись станцювати вальс зі своєю улюбленою вчителькою біології Емілією

Вікторівною та приготувати власноруч чахохбілі для своєї бабусі. За словами лікарів, його рішучість – надзвичайно важлива запорука успішної реабілітації. Заходи, які б дозволили Ельдару стати на ноги, пересуватись самостійно, принаймні, в межах будинку, обслуговувати себе, опанувати вправи, які б в майбутньому дозволили йому підтримувати та покращувати свій стан, пропонують у спеціалізованому науково-практичному центрі нейрореабілітації в м. Бровари, де сьогодні проходять курс поранені на Сході військовослужбовці. Вартість комплексу процедур – 400 тисяч гривень.

ЗАДЛЯ ДОБРОЇ СПРАВИ

«Гарантівці» ніколи не стоять осторонь чужої біди. Лише цього навчального року на їхньому рахунку вже купа великих і маленьких благочинних справ. Одна з них врятувала життя вже досить дорослому чоловіку, волонтеру, також випускнику школи №28 Юрію Шибкову (коштовна операція на серці вартувала майже 50 тис. грн). В іншому випадку – вчасна допомога учню 8-Б класу Георгію Савенку, який сильно травмував око і мав ризик залишитися зовсім сліпим у свої 13 років, врятувала його від сліпоти, та – від психологічної травми на все життя. Учні, вчителі й батьки НВК «Гарант» внесли на рахунок лікування Георгія близько 8 тис. грн. П’ятого травня в актовій залі НВК «Гарант» майже не лишилося вільних місць. Чому майже? Тому що дехто з запрошених гостей залишився черствим до чужого болю. Але багато хто відгукнувся – до учнів НВК «Гарант» долучилися школярі ЗОШ №5, 24 та 25, Лисичанського багатопрофільного ліцею, лисичанські волонтери, підприємці, один з депутатів міської ради, вчителі, батьки, родичі акторів вистави, друзі та однокласники Ельдара Ємкужева.

– Ця вистава є частиною шкільного проекту «Зміни життя – здійсни мрію!». Він об’єднав учнів, батьків, вчителів навколо благодійної та волонтерської діяльності, яка базується на милосерді, принципах гуманізму, соціальної й громадської активності, толерантності й емпатії, – зазначила педагог-організатор Олеся Дорофєєва.

Благодійність – це одна сторона медалі заходу. Інша – глибокий соціально значущий зміст поставленої п’єси. Під час її відтворення на сцені зала сміялась і плакала, впізнавала серед героїв когось зі свого оточення.

11 - Гарант подверстка

Юні актори з Ельдаром Ємкужевим

Ідея втілення вистави належить творчому колективу «Гарант-Театр», у склад якого увійшли випускники проекту «Інтегральне лідерство в освіті». Виставу учні привезли з унікального табору «Extremal» (м. Кам’янець-Подільський), де самостійно, без допомоги дорослих, втілили постановку в життя.

– Можливість потрапити до табору «Extremal» з’явилася тому, що наш відео- матеріал став переможцем у литовському освітньому проекті «Інтегральне лідерство в освіті», – розповіла учениця 9-А класу, акторка у виставі «Місто Ю», Катерина Парамзіна. – Там ми познайомилися з Інною Шиловою, яка і стала сценарістом нашої вистави. А вже ідейним натхненником благодійного показу її в Лисичанську стала наша директорка Світлана Боровкова. Далі йшла череда днів, коли шукали акторів, яких не вистачає для показу (одним з них навіть став вчитель географії Іван Фастов), готували реквізит, сцену, репетирували. І показ відбувся. За відгуками глядачів, а серед них був і сам Ельдар Ємкужев, шоу було неймовірним.

– Я ще довго буду про це думати, – зазначив Ельдар, згадуючи окремі епізоди вистави «Місто Ю». Він був дуже вражений і уважно слідкував за тим, що відбувалося на сцені. А ще дуже здивувався майстерності акторів-дев’ятикласників.

АКЦІЯ ТРИВАЄ

Результатом благодійної вистави стали 4082 гривні, зібрані до благодійної скриньки на підтримку Ельдара Ємкужева.

– Ми сподіваємося, ці кошти йому обов’язково допоможуть. Ми в це віримо. І зробимо наступні кроки задля допомоги того, хто цього потребує, ще не раз, – на одному подиху наголосили члени творчої команди вистави «Місто Ю».

Всього на цей час люди, яким стала небайдужою доля молодого хлопця, зібрали вже 114180 гривень. Акція продовжується, адже збір коштів триватиме до моменту збору необхідної суми – 400 тис. грн. Звичайно, сума величезна як на один навчальний заклад та на допомогу одній людині. Проте можна впевнено сказати: все буде добре і все вдасться, бо серед оточення Ельдара стільки чуйних, щирих та завжди готових прийти на допомогу людей.

Більш детальну інформацію щодо стану Ельдара Ємкужева можна знайти на сторінці https://www.facebook.com/HelpEldar/ у «Фейсбуці» чи звернутися до НВК «Гарант».

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх