З впровадженням принципу «єдиного вікна» у наданні адмінпослуг та розширенням мережі ЦНАПів люди поступово почали забувати, що таке «ходити по інстанціях». Такі новації надзвичайно позитивно сприймаються у населення. Не дивно, що за останні три роки кількість отриманих адмінпослуг в Луганській області збільшилася більше ніж втричі. Про це повідомила в ході зустрічі з журналістами Людмила Ахтирська, заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської облдержадміністрації

Евеліна БОГДАНОВА

ТРОХИ СТАТИСТИКИ

На території Луганської області за даними, наведеними Людмилою Ахтирською, працює 17 ЦНАПів. 4 з них – це міські центри, які розташовані в Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному та Кремінній, 11 – районні, при райдержадміністраціях. Ще 2 центри вже відкриті та працюють в об’єднаних територіальних громадах – Біловодській та Новопсковській.

Кількість послуг в переліку кожного з ЦНАПів коливається від 50 до 180. Найбільшу кількість послуг надає ЦНАП в м. Сєвєродонецьку, найменшу – в нещодавно відкритій Новопсковській ОТГ.

– З розповсюдженням досвіду Центрів надання адміністративних послуг поступово збільшується і кількість звернень громадян. До того ж ЦНАПи постійно збільшують перелік послуг, пропонують людям європейську якість і комфорт, – зазначила Людмила Ахтирська. – Якщо у 2015 році в Луганській області було надано майже 90 тисяч адмінпослуг, у 2016-му – 200 тисяч, то вже торік їхня кількість збільшилася до 285 тисяч. Для порівняння, в Чернівецькій області, яка також має 17 працюючих ЦНАПів, цей показник у 2017-му склав 148 тисяч.

Найбільш затребуваними за статистикою є послуги з реєстрації бізнесу, нерухомого майна та послуги Держгеокадастру. Приблизно 20-25% в загальному обсязі фактично наданих адмінпослуг – це платні послуги, всі інші – безоплатні.

Якщо казати про час, протягом якого надаються адміністративні послуги в області, то найменше на одну процедуру витрачається 10 хвилин, наприклад, процедура реєстрації місця проживання, а найбільше – до 30 календарних днів.

ДОСЛІДОМ ЛУГАНЩИНИ ЦІКАВЛЯТЬСЯ

У рамках партнерства з проектом «Українська ініціатива з підвищення впевненості» (UCBI) Лисичанською міськрадою у 2017-му було впроваджено програмне забезпечення «ЦНАП- SQS». Результатом стала автоматизація послуги реєстрації місця проживання та процесу прийому громадян за допомогою системи «Електронна черга». Завдяки цьому вдалось значно скоротити як час очікування в черзі, так і самого надання послуги, з’явилася можливість автоматичної генерації даних з системи «Реєстр територіальної громади».

04 - ЦНАП 2

Лисичани передають досвід

Цей свій досвід лисичани сьогодні передають колегам з Луганщини та інших областей, зокрема Запорізької та Донецької.

На Луганщині ж такі новації впроваджені вже не тільки в Лисичанську. Системи реєстрації місця проживання та електронного керування чергою встановлені і працюють також і в Рубіжанському, Сєвєродонецькому та Кремінському ЦНАПах.

ЗА ID-ПАСПОРТОМ – У ЦНАП

Сьогодні в Лисичанський та Сєвєродонецький Центри надання адмінпослуг вже придбано комплекти обладнання для оформлення біометричних документів. Планується, що ця послуга розвантажить установи ДМС, де, як відомо, люди з ранку шикуються в довгі черги, щоб оформити біометрику.

– Лисичанська міськрада придбала комплекти обладнання за державні кошти – їхній інвестиційний проект переміг на конкурсі ДФРР. Співфінансування з місцевого бюджету склало лише 10%, – розповіла Людмила Ахтирська. – В Сєвєродонецьку з міського бюджету було сплачено 50% вартості обладнання.

Оформити біометричні паспорти у подальшому можна буде і в інших громадах області. Як зауважила Людмила Ахтирська, ще в березні були проведені переговори з міжнародними організаціями, і за програмою UCBI в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) готові придбати Луганській області 10 комплектів обладнання для 8 ЦНАПів (в Рубіжному, Лисичанську, Біловодській ОТГ, Міловському, Новоайдарському, Попаснянському, Сватівському та Старобільському районах) та провести поточний ремонт у шести приміщеннях центрів.

«СІМ’Я» БІЛЬШАЄ

В планах на 2018 рік – відкриття Центрів надання адміністративних послуг в Білокуракінській, Троїцькій, Красноріченській та Чмирівській ОТГ. Всюди наразі ведуться ремонтні та підготовчі роботи. За попередніми планами ці чотири ЦНАПи повинні відкритися в червні-липні поточного року.

– Велика подяка міжнародним організаціям, які приділяють особливу увагу нашому регіону, і зокрема, створенню в Луганській області ЦНАПів, їх облаштуванню, придбанню необхідного обладнання та ремонту відповідних приміщень, – наголосила Людмила Ахтирська.

На головному фото: ЦНАП в Лисичанську

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору