Враховуючи, що Сєвєродонецьк сьогодні фактично є обласним центром, від його вигляду залежить, які перші враження отримають гості області, як сприйматимуть Луганщину. Цьогоріч на благоустрій міста виділено 9,6 млн грн. Про заходи, що будуть впроваджені, та найближчі перспективи розповів начальник управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міськради Антон Ковалевський

Евеліна БОГДАНОВА

У межах вказаної суми комунальникам потрібно зробити дуже багато, починаючи з встановлення лавок і закінчуючи освітленням вулиць та підкачкою води в міські озера. Завдання складне, бо навіть на утримання у належному стані господарства Сєвєродонецька не вистачає ще 8,3 млн грн.

– Підкачка води в озера Паркове та Чисте, обслуговування зовнішнього освітлення, утримання кладовищ, поховання самотніх громадян, вилов бродячих тварин, придбання урн, лавок для прибудинкових територій, встановлення контейнерів для сміття – це лише поточні заходи, – зазначає він. – А для виконання всієї програми з благоустрою міста потрібно щонайменше 100 мільйонів. Сьогодні, враховуючи, що бюджет розвитку міста складає близько 70 мільйонів на всіх розпорядників коштів, мова про активний розвиток фактично не йде. Але навіть у цій ситуації депутатський корпус намагається виділяти кошти на першочергові заходи.

Робота, хоч і потроху, але ведеться. Наразі приводиться до ладу сквер по вул. Космонавтів, 29, де вже встановлено лавки, дитячий майданчик, зроблено освітлення.

– В наших планах його розширення та облаштування новими спортивними та дитячими елементами. Плануємо покласти плитку, доукомплектувати лавками та урнами, – зазначив Антон Ковалевський. – Є ще декілька скверів та паркових зон, які потрібно оновлювати, наприклад, Центральний парк чи сквер по вул. Космонавтів, 25. Ми звертаємося до депутатів щодо виділення коштів на проектування. З готовими проектами можна брати участь у державних та міжнародних програмах.

Програмою благоустрою передбачені заходи з встановлення зовнішнього освітлення на загальну суму 22 млн грн. В документі значиться завершення освітлення старої частини міста, розпочате ще позаминулого року, нове освітлення в Щедрищевому і 10-мільйонний проект встановлення сучасних великих економних світильників на вул. Об’їзній. За словами очільника УЖКХ, наразі це лише плани, фінансової спроможності для впровадження відповідних проектів в місцевому бюджеті немає.

Така ж ситуація і з встановленням 10 дитячих майданчиків в кварталах та 4 великих дитячих комплексів в густонаселених частинах Сєвєродонецька. Проект за попередніми розрахунками коштує 2,5 млн грн, коштів на нього поки що не знайшли.

А ось програма по озерам вже наполовину профінансована з міського бюджету – здійснюється підкачка в озеро Чисте, невеликими об’ємами додається вода в озеро Паркове, продовжуються роботи з відновлення водоводу між Сіверським Дінцем та озером Чистим.

Частково фінансується програма з утримання світлофорів та облаштування перехресть новими світлофорними комплексами. Загальна її сума – 10,5 млн грн. Одне перехрестя світлофорів вартує близько 800 тис. грн. На встановлення лавок та урн виділено майже 400 тис. грн.

– Кошти поступово виділяються. Наприклад, в ході останньої позачергової сесії міськради депутати прийняли рішення щодо фінансування придбання додаткових контейнерів для збору сміття, будівництва та ремонту майданчиків ТПВ, благоустрою кладовищ, будівництва мереж зовнішнього освітлення в смт Борівське. Були виділені кошти на розмітку доріг, капітальний ремонт асфальтного покриття на проспектах Хіміків, Центральному та Гвардійському, розробку проектної документації на поточний та середній ремонт доріг на вулицях Синецькій, Б. Ліщини, Промисловій, Об’їзній та проспекті Гвардійському, придбання зупинки громадського транспорту для с. Воєводівка та будівництво одного світлофорного об’єкту, – підкреслив начальник УЖКХ. – Також виділено кошти на відновлення гідрологічного і санітарного стану Борової з реконструкцією існуючої водозливової греблі та проектування будівництва моста через р. Борову.

Окремо, враховуючи активну боротьбу комунальників за чистоту міста, Антон Ковалевський звернувся до жителів Сєвєродонецька з проханням підтримувати порядок, не смітити, не створювати стихійних звалищ, у тому числі поряд з контейнерами для сміття.

– Цьогоріч депутатським корпусом фінансуються всі необхідні заходи, щоб подолати проблему сміття в місті, але потрібно розуміння і з боку містян. Спільними зусиллями Сєвєродонецьк стане чистим, комфортним для проживання сєвєродончан та привабливим для гостей.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх