Під гаслом «Луганщина – це Україна!» пройшли в Сєвєродонецьку урочистості з нагоди 80-ї річниці з дня утворення Луганської області. Серед святкових заходів – «парад» районів, фестиваль аматорських колективів, прем’єра театралізованої вистави у виконанні обласного кінного театру, фінал обласної акції «Український формат», медіавернісаж, майстер-класи та незвичайний парад шкільних автобусів. Родзинкою святкового дня став всеукраїнський рекорд, встановлений юними танцюристами

Евеліна БОГДАНОВА

Луганщина – край різноманіття. Кожне його місто, кожен район має свої відмінності та свої цікавинки. Гості свята мали нагоду побачити, якою є Луганська область в різних її куточках, завдяки обласній виставці майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Невичерпні таланти Луганщини». Майданчики, де представлялися окремі території регіону, були ніби невеличкими театральними сценами – з неповторними декораціями та яскравими акторами. Оглядаючи їх, на думку спадало, що все ж таки найбільший скарб Луганщини – її люди. Це незабаром відзначив і заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко:

– Луганщина – це край не тільки величної історії, а й успішного майбутнього, запорукою якого є потужний людський потенціал, – сказав він у привітальній промові. – На цих одвічно українських землях живий дух козацтва, важкої селянської праці і невиліковна травма голодомору, трудовий подвиг шахтарів і промисловців, досягнення науковців, митців і спортсменів. Ми обов’язково відновимо нашу єдність і славу, повернемо гордість називатися луганцями і з наших міст почнеться відродження України!

34665482_2194447077454356_9144224220610297856_n

Виставка «Гордість твоя, Луганщино!» розповіла про видатних луганців

Якими є луганці – історичні постаті і молоде покоління – розповіли виставки «Гордість твоя, Луганщино!» та «Творче майбутнє Луганщини». Свої вміння луганці представили на виставці-продажу сувенірної продукції переможців обласного конкурсу «Символ Луганщини». Представники газет міст і районів області взяли участь у «Медіавернисажі».

34771892_2194447057454358_8180193389111672832_n

Юні таланти підкорили публіку своїми виступами під час відкритого обласного фестивалю «Луганщина – це Україна», фестивальної програми аматорських колективів міст та районів «Вільні. Щирі. Талановиті», фіналу обласної культурно-мистецької акції «Український формат», яка відбувалася під патронатом голови Луганської облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза за участі ансамблю пісні і танцю «Радани».

В ході святкування на центральній площі Сєвєродонецька також відбувся «Парад районів», в якому взяли участь представники різних населених пунктів області. На знак єдності всієї Луганщини вони тримали таблички і з назвами міст і районів, що розташовані на тимчасово окупованій території.

34596865_2194446910787706_4929734574398767104_n

Міловчани презентують свій край на «параді» районів

Поряд вишикувався незвичний парад шкільних автобусів, оформлених графічними малюнками із зображенням символів і пейзажів кожного району Луганщини.

Яскравим та незабутнім став для гостей святкування ювілею утворення області театралізований виступ Луганського обласного козачого кінного театру «За вільну Україну, за свій коханий край!».

34815615_2194447064121024_569728412541779968_n

Шкільні автобуси з символікою та пейзажами кожного району Луганщини

Але найочікуванішою з подій святкування 80-річчя Луганської області, певно, стало встановлення національного танцювального рекорду. 83 хореографічних колективи з різних куточків Луганщини одночасно виконали український танець. Цей факт урочисто зафіксувала представник Книги рекордів України, радник міністра культури України, заслужена артистка Анжеліка Рудницька.

– Це було надзвичайно! Чарівно! Неймовірно! Фантастично! Ми всі переповнені емоціями. Це настільки красиво і вражаюче, – наголосила вона. – Я з величезною приємністю повідомляю: національний рекорд України зафіксовано! Тепер вся Луганщина і вся Україна пишається кожним з вас!

06-07 - Юбилей 1

Рекорд України: 83 хореографічних колективи одночасно виконали національний танець

Близько півроку знадобилося організаторам та учасникам для підготовки цього масштабного номеру. Композитор, художній керівник ансамблю пісні і танцю «Радани» Луганської обласної філармонії Ілля Ханенко спеціально написав музику. Авторами хореографічної постановки стали головний балетмейстер Луганського обласного академічного музично-драматичного театру Ірина Сєрікова та режисер-постановник Алла Жуля. Колективи вчили рухи та репетирували дистанційно, окремо готували костюми – вишивані сорочки. І на святкуванні річниці утворення області вразили всіх глядачів яскравим шоу.

Надвечір гостей свята очікувала запальна концертна програма за участі заслуженої артистки України Анжеліки Рудницької, музичного гурту «G-ART», гурту «БеZМеЖ» Луганської обласної філармонії, заслуженої артистки України Ярослави Руденко, українського рок-гурту «Без обмежень» та яскраве лазерне шоу «COLOR.LIGHT.SVYATO».

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору