Якщо ще рік-два тому на якості покриття території Луганщини україномовним телевізійним та радіозв’язком позначалися деякі фактори, то з введенням в експлуатацію телевежі у Новоайдарському районі таких складових стало значно менше. Про це Луганщині.ua розповів директор Департаменту масових комунікацій Луганської облдержадміністрації Олександр Костенко.

"Завдяки телевежі на теренах області наразі транслюються майже півтора десятка українських телеканалів та декілька радіостанцій. Ми близькі до того, щоб наш сигнал дійшов до кожної домівки", – наголосив Олександр Костенко.

Робота зі збільшення україномовного контенту в ефірі телеканалів та радіостанцій, друкованих ЗМІ є щоденною. Із набуттям чинності Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України" вона набирає нових обертів. Виконання Указу має забезпечити додержання конституційних гарантій стосовно всебічного розвитку української мови як засобу зміцнення державної єдності в усіх сферах суспільного життя, посилення її консолідуючої ролі в українському суспільстві.

Олександр Костенко відзначив, що із затвердженням Кабінетом Міністрів України відповідної державної цільової програми стосовно забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної, облдержадміністрацією будуть розроблені та затверджені регіональні плани заходів та розпочнеться їх реалізація.

"Працюючи над впровадженням Указу, ми також ураховуємо необхідність захисту цікавого українського мовно-культурного та мовно-інформаційного простору, підтримки розвитку національної культури, заохочення процесів її інтеграції у європейський та світовий культурний простір", - розповів директор Департаменту.

Обласна влада, і Департамент масових комунікацій, зокрема, ставить собі завдання щодо розвитку україномовного книговидання. Особлива підтримка надається, звісно, нашим землякам. Буквально днями з друку вийшов другий том творів Івана Низового "Бути народом".

Крім того, особливо важливим для Східної України є й запровадження мовних квот на радіо і телебаченні. Це, безумовно, сприяє популяризації української мови.

Очікується, що у вирішенні багатьох питань допоможе діяльність спільної робочої групи з представниками командування Об’єднаних сил. Вона розроблятиме напрями щодо збільшення цікавого візуального українського контенту та протидії розповсюдженню рекламних та інших матеріалів сумнівного характеру, протидії незаконній ретрансляції заборонених каналів, створення можливості прийому цифрових каналів, збільшення українського мовлення та інших технічних питань.

"Наші телевізійники, журналісти друкованих видань, співробітники радіостанцій – професійні, талановиті та завзяті. Тож, хотілося би, щоб уже найближчим часом їх якісний продукт дивилися, читали та слухали у кожній домівці", – зазначив Олександр Костенко.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх