17 червня ВП «Шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» – одне з найперспективніших на Луганщині видобувних вугільних підприємств – відсвяткувала 120-річчя з дня свого заснування

Евеліна БОГДАНОВА

Розпочалося святкування з урочистих зборів, які відбулися в місцевому палаці культури «Україна». На свято до трудівників шахти завітали в цей день заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Юрій Клименко, керівник Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації Сергій Шакун, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, представники органів місцевого самоврядування, трудових колективів, профспілок та громадськість міста.

Першим привітав гірників, ветеранів шахтарської праці та їхні родини директор ВП «Шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» Дмитро Одинцов:

– У 120-річний ювілей я хочу обов’язково згадати всіх, хто протягом цих років зберігав та розвивав нашу шахту. Хочу подякувати вам за те, що навіть у такий складний час ми продовжуємо традиції своїх предків, працюємо, передаємо досвід, намагаємося йти вперед і розвиватися. Низький вам уклін за тяжку завзяту працю і відданість шахті. Я бажаю вам щастя, здоров’я, а головне – мирного неба. Нехай янгол-охоронець береже вас і ваші родини.

Так сталося, що шахту «Гірська» двічі відновлювали – після звільнення від фашистських загарбників під час Другої світової та після вибуху, який стався 1980 року. Літопис видобувного підприємства має багато сумних сторінок і пам’ятає кожного загиблого на шахті гірника. Їхню пам’ять присутні на зборах вшанували хвилиною мовчання.

35923403_2204963399736057_3626273349375623168_n

Але шахта живе і має неабиякі перспективи. Це під час привітальної промови відзначив генеральний директор ДП «Первомайськвугілля» Артур Мірумян:

– Сто двадцять років – дуже довгий строк як для вуглевидобувного підприємства. Шахта «Гірська» сьогодні – єдина працююча серед найстаріших шахт України. Але з такими запасами, з такими потужними пластами це підприємство просто зобов’язане далі злагоджено і плідно працювати і розвиватися. І я впевнений, що шахта «Гірська» сьогодні стоїть на вірному шляху – на шляху розвитку вугільної галузі Луганської області.

Зараз на шахті «Гірська» в роботі знаходиться один очисний забій – третя північна лава пласта К8 горизонту 900 метрів із запасами у 400 тисяч тонн і навантаженням 400 тонн на добу. Ведеться підготовка 4-ї північної лави пласта К8 горизонту 1000 метрів із запасами 1,7 млн тонн, яка дозволить збільшити з 2020 року навантаження на 2000 тонн на добу.

01 - Горская 2

Також у програмі перспективного розвитку шахти на найближчі п’ять років значиться підготовка і введення в експлуатацію ще чотирьох нових очисних забоїв по пластах К8 та М3 із сумарними запасами в 3 млн тонн. Середньодобовий видобуток вугілля по шахті планується збільшити до 3240 тонн, що дозволить вийти на беззбитковий рівень діяльності. А це – економія коштів держбюджету, наповнення місцевих бюджетів, розвиток Попаснянського району і Луганської області в цілому.

01 - Горская 3

– Сто двадцять років – це шість поколінь сімейних династій, які працювали і працюють сьогодні на шахті «Гірська». За цей час діди і прадіди теперішнього покоління гірників пережили дві світові війни, але зберегли вугільне підприємство. І зараз вугілля видобувається потом і кров’ю в складних умовах, коли на нашій рідній Луганщині знов йдуть бойові дії. Але незважаючи на це, шахтарі підіймають на-гора чорне золото і підтримують енергетичну безпеку як Луганської області, так і всієї України, за що їм велика вдячність і низький уклін. І я хочу запевнити, обласна державна адміністрація зробить усе для того, щоб шахта «Гірська» жила, зміцнювала енергетичну незалежність нашої держави і була флагманом вугільної промисловості України, – наголосив у вітальному слові Юрій Клименко.

35777170_2204963383069392_3076533169168580608_n

Заступник голови ЛОДА Юрій Клименко нагороджує гірників

Він також зазначив, що зовсім нещодавно гендиректором ДП «Первомайськвугілля» та керівництвом Луганської облдержадміністрації на розгляд представників двох профільних міністерств була представлена нова програма, за якою кошти для відкриття конкретних двох нових лав на шахті «Гірська» планується отримати під гарантії з боку Луганської облдержадміністрації.

З теплими святковими привітаннями до колективу шахти звернулися під час урочистих зборів голови профспілок шахти Віктор Видиш та Олександр Щербаков, відзначили гірників, серед яких немало жінок, та ветеранів шахтарської праці. Багатьох з них цього дня було нагороджено нагрудними знаками «Шахтарська доблесть» та «Шахтарська слава», почесними грамотами та подяками Луганської облдержадміністрації за розвиток регіону.

– Я знаю, що таке важка і небезпечна шахтарська праця. Я сам – син шахтаря і знаю, що таке чекати батька зі зміни. Дякую вам за те, що ви зберегли шахту «Гірську» і ДП «Первомайськвугілля», – звернувся до присутніх Сергій Шакун та в якості святкового подарунка вручив директору шахти базальтову ікону святого Миколая.

Коли шахта є містоутворюючим підприємством, від її роботи залежить не тільки наповненість місцевого бюджету та бюджетів інших рівнів. Вона є годувальницею для більшості містян. Сім’ї Волошиних та Шептало – давні шахтарські династії, гордість шахти. Їхні сумарні трудові стажі на вугільному підприємстві сягають майже по 200 років. У святковий день шахтарські родини відзначили грошовими преміями.

35829463_2204963376402726_7359034571700043776_n

Шахтарська династія Волошиних (сумарний стаж роботи на шахті – 191 рік)

Колектив шахти «Гірська» привітав також гість зі столиці України – Михайло Волинець:

– Хочу сказати вам велике спасибі за те, що в складних умовах ви зберегли шахту, зберегли соціальну інфраструктуру. Заборгованість по чотирьом шахтам ДП «Первомайськвугілля» дуже велика – 100 млн грн. Я бажаю, щоб в Києві поважали шахтарський труд і пам’ятали, що тут люди важко працюють, і за цю працю треба платити достойну винагороду, вчасно і в повному обсязі. Щоб уряд і народні депутати зрозуміли, що немає альтернативи вугіллю в Україні. Я хочу вручити вам ікону святої Варвари – покровительки шахтарів усього світу. Нехай вона оберігає ваш колектив.

Під час урочистої частини святкування ювілею шахти «Гірська» своїх батьків, дідів і прадідів – гірників проникливими віршами привітали вихованці гірського дитячого садку «Джерельце», а солісти художньої самодіяльності виконали для гостей свята відомі шахтарські пісні.

Ювілейне святкування продовжилося в парку шахти «Гірська» концертною програмою, в якій взяли участь духовий оркестр м. Лисичанська, групи «Патруль», «Радани», «Без меж» з Сєвєродонецька, футбольним матчем та святковою дискотекою «Фелічіта».

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
До ювілею Луганської області «Укрпошта» ...

«Укрпошта» випустила маркований художній конверт до 80-ї річниці створення Луганської області. Про це повідомляє прес-...

Детальніше
Новобілянська школа відсвяткувала поважн...

Новобілянська ЗОШ І-ІІІ ступенів минулої п’ятниці, 1 грудня 2017 року, відсвяткувала поважний 110-річний ювілей свого заснув...

Детальніше
Вгору