Білоруська делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Білорусь в Україні Ігорем Соколом відвідала 14 червня Луганську область. Головною метою візиту стала передача гуманітарної допомоги цивільному населенню Луганщини

Евеліна БОГДАНОВА

Вже вдруге Республіка Білорусь надає гуманітарну допомогу населенню як вільних, так і тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей. 12 червня 2017 року білоруська сторона за допомогою Червоного Хреста вже направляла два вантажних автомобілі з продовольством на території, тимчасово непідконтрольні українській владі.

Цьогоріч з Білорусі прибули чотири фури з гуманітарним вантажем загальною вагою 80 тонн. Вміст двох з них призначений для цивільного населення окупованих територій та ще двох – для мешканців підконтрольних частин Луганської та Донецької областей.

– Я щиро дякую білоруській стороні за посередницьку роль у врегулюванні міжнародного збройного конфлікту та гуманітарну допомогу постраждалому населенню, – зазначив під час спільного брифінгу для ЗМІ Юрій Гарбуз, голова Луганської обласної державної адміністрації-керівник обласної військово-цивільної адміністрації. – І сподіваюся на поновлення міжрегіональної співпраці, адже відповідна угода про торгівельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між Луганською облдержадміністрацією та Мінським обласним виконавчим комітетом підписана ще у лютому 2003 року.

35861460_2204963883069342_660667511741612032_n

Гуманітарний вантаж

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол у свою чергу відзначив, що доставка гуманітарної допомоги українцям проводиться в рамках домовленостей, досягнутих під час минулорічної липневої зустрічі президентів України та Білорусі. Перший заступник Міністра з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь Олександр Худолєєв, чиє відомство відповідало за формування та доставку цього вантажу, вручив Юрію Гарбузу сертифікат передачі гуманітарної допомоги та подякував українцям за всебічну підтримку під час транспортування:

– Відрадно зазначити, що на всьому шляху, починаючи з білорусько-українського кордону, ми знаходили підтримку. Окрема велика вдячність нашим колегам з Державної служби України з надзвичайних ситуацій за супровід та надану допомогу за всіма питаннями. Ми сподіваємося, що вантаж дійсно буде корисним.

Склад гуманітарної допомоги заздалегідь був погоджений з українською стороною.

На тимчасово окуповану територію двох областей будуть передані мука, гречана крупа, макаронні вироби, цукор, олія та консерви загальною вагою близько 31 тонни. Міжнародний Комітет Червоного Хреста сформує з них продуктові набори і розповсюдить серед мирного населення. Решта гуманітарного вантажу призначена для освітніх закладів Луганщини та Донеччини.

– 75 комплектів меблів для дітей молодшого шкільного віку, 150 парт з двома стільцями для школярів старшої школи, 75 шаф для шкільного приладдя та 44 холодильника від Республіки Білорусь отримають навчальні заклади прифронтових Попаснянського, Новоайдарського та Станично-Луганського районів, розташовані поблизу лінії розмежування, а також КЗ «Рубіжанський навчально-реабілітаційний центр «Кришталик», – зазначила Ольга Лішик, заступник голови Луганської облдержадміністрації.

На головному фото: брифінг для ЗМІ

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх