Поліцейські 23 червня в Сєвєродонецьку провели масштабну навчально-тренувальну спецоперацію з відпрацювання алгоритму дій підрозділів під час розшуку та затримання умовної групи озброєних нападників та звільнення заручника. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Луганської області.

Навчання проводилось за певним сценарієм. За легендою, о 10.00 на спец-лінію 102 надійшло повідомлення про те, що до приміщення однієї з АЗС у м. Сєвєродонецьк увірвались двоє невідомих чоловіків, які під загрозою застосування предмету зовні схожого на пістолет заволоділи грошима з каси та захопили у заручники жінку, яка перебувала у приміщенні заправки, після чого на автомобілі «Opel Omega» втекли з місця події.

Негайно, на території Сєвєродонецька та прилеглих міст та районів було введено в дію оперативні плани «Сирена» та «Заручник», сформовано ситуаційний центр, перекрито виїзди з міста та розіслано орієнтування прикмет злочинців, заручниці та транспортного засобу всім підрозділам поліції.

Через деякий час після отримання повідомлення поліцейські виявили автомобіль, що співпадав з орієнтуванням та розпочали його переслідування.

З числа співробітників ГУНП в Луганській області, батальйону поліції особливого призначення ГУНП, батальйону «Луганськ-1», Сєвєродонецького відділу поліції та приданих сил були сформовані та озброєні групи захоплення, оточення та блокування, які після виведення автомобілю злочинців за межі міста розпочали активні дії з визволення заручниці та затримання злочинців.
Злочинці, розуміючи неможливість покинути місто, забарикадувалися у покинутій будівлі на околиці с. Щедріщеве.

Враховуючи агресивність злочинців, які для залякування стріляли у бік поліцейських та небезпеку для заручниці, керівником операції було прийняте рішення про введення та реалізацію оперативного плану «Грім».

Для затримання правопорушників на місце блокування прибули співробітники «КОРД». Лічені хвилини знадобились КОРДівцям для проникнення у будівлю. При затриманні злочинці чинили озброєний опір. Враховуючи обстановку, спецпризначенці, згідно зі ст. 46 Закону України про Національну поліцію, застосували зброю. Внаслідок перестрілки злочинців було поранено та затримано, заручницю звільнено.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх