Розвинути компетенції дизайн-мислення, проектного менеджменту, фандрейзингу та командної роботи та одночасно втілити у життя цікаву креативну ідею змін у власній школі – це можливо. Саме такий підхід – навчання через дію – пропонує учасникам освітня програма «Сходини», започаткована ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ» та краудфандинговою платформою GoFundEd (GoF)

Евеліна БОГДАНОВА

– Проект «Сходини» спрямований на те, щоб мотивувати вчителів, учнів, батьків до змін та надати їм дієвий інструмент для створення проектів у школах, – розповіла Ганна Уварова, програмний директор ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ», тренер програми «Сходини». – Сьогодні цей проект реалізується в Луганській та Донецькій областях. Вже пройшов конкурсний відбір команд. І з 15 червня стартував другий етап реалізації проекту – проведення майстер-класів у 14-ти містах Луганщини та Донеччини та визначення проектів-переможців.

На майстер-класах команди тренуються правильно сформулювати власні ідеї, описати їх так, щоб у людей виникало бажання підтримати такий проект фінансово, знайти для проектів влучні назви, бо назва – це зазвичай половина успіху, створити візуалізацію змісту ідей (фото-, відеоматеріали, інфографіку), детально прорахувати бюджет проекту, популяризувати проекти через різні канали комунікації. Такі навички команди будуть далі застосовувати на практиці, під час просування власного проекту.

Дводенні тренінги вже відбулися в Старобільську та Сєвєродонецьку. До кінця червня майстер-класи проходитимуть ще в Лисичанську та Рубіжному. Далі проект попрямує на Донеччину.

В кожному місті п’ять або шість з відібраних на конкурсній основі команд шкіл, сформованих з учителів, учнів, батьків та громадських активістів, пройдуть у наступний етап – підготовки та запуску кампанії щодо збору коштів на GoFundEd – єдиній в Україні платформі, яка займається виключно освітніми проектами. І четвертим етапом стане реалізація проектів в школах.

– Команди, які представляють власні школи, зможуть запустити свої кампанії на спільнокошті GoF та об’єднати спільноту доброчинців навколо проекту. Кращі проекти отримають соціальну інвестицію, – зазначила пані Ганна. – Кожен з проектів-переможців отримає співфінансування у розмірі 25 тисяч гривень для реалізації власних ініціатив у рамках Проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Загалом за програмою «Сходини» 80 шкільних проектів з двох східних областей стартуватимуть на краундфандинговій платформі GoF, 14 проектів потраплять до онлайн-бібліотеки освітніх рішень EduHub, 40 освітніх рішень будуть профінансовані на один мільйон гривень.

До слова, за останні два роки за допомогою доброчинців на платформі GoF було зібрано вже понад два мільйони гривень для реалізації 72-х проектів. Деякі з них – наприклад, «Компола», створений київськими школярами Микитою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк щодо перетворення відходів зі шкільної їдальні на органічне добриво, компост, – отримали підтримку МОН і поширюються зараз Україною.

На фото: презентація та офіційний старт програми у Сєвєродонецьку

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх