Протягом 6 та 7 липня в Харкові проходив IV «Донбас Медіа Форум». Обговорити нові виклики та можливості, з якими стикаються регіональні ЗМІ, зібралися понад 500 провідних медіаекспертів та журналістів національних та регіональних медіа з різних куточків України та світу

Евеліна БОГДАНОВА

Під час церемонії відкриття Форуму журналістська спільнота висловила підтримку українському журналісту і письменнику Станіславу Асєєву, який з червня минулого року знаходиться в полоні «МГБ ДНР» у Донецьку. Всі учасники Форуму підписали лист-звернення до «Нормандської четвірки» щодо сприяння скорішому звільненню колеги з полону.

Далі на учасників очікували найрізноманітніші заходи – чотири панельні дискусії, 20 майстер-класів від провідних медіаекспертів та п’ять публічних дискусій, в ході яких було обговорено розвиток регіональних медіа в умовах децентралізації і роздержавлення ЗМІ, необхідність дотримання журналістських стандартів в умовах війни, рівень свободи слова і думки в Україні, питання толерантності, рівності, гендерних викликів у діяльності медіа.

– «Донбас Медіа Форум», насправді, це вдала платформа для того, щоб почути голоси всіх, хто представляє Україну в медіапросторі, – наголосив Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Нідерланди в Україні Едуард Хукс. – І зрозуміти, як все ж таки задовольнити їхні потреби на національному рівні. Звичайно, різноманітні виклики для регіональних медіа, пресинг і таке інше, завжди будуть. І локальні медіа є більш вразливими у порівнянні з національними медіа. До того ж, у них є деякі обмеження у доступі до публічної інформації, є безпекові проблеми. Інформаційне поле – це поле битви. Ми можемо давати життя тому, чого немає, тобто оживляти ілюзії, і вбивати те, що існує насправді. Журналістика – це мистецтво думки, тому кожному представнику медіа перш за все потрібно думати. Це головне.

Окремі питання, як от відновлення довіри мешканців Донбасу до ЗМІ, до соціальних змін в країні, були винесені як головні теми для широкого обговорення під час панельних дискусій за участі першого заступника Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександра Хуга, керівника сектору інформаційної реінтеграції Крима та Донбаса Міністерства інформполітики України Віктора Літвінова, політолога Університету Миколаса Ромеріса (Вільнюс), заступника голови правління ГО «Donbas Gates» Алвідаса Медалінскаса, кандидата наук Кембріджського університету Джона Роозенбейка, директорки ГО «Детектор медіа» Наталії Лигачової, професора НаУКМА, наукового директора Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Олексія Гараня, керівника регіональної співпраці Реанімаційного пакету реформ Івана Омеляна, директора Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігоря Бураковського та багатьох інших.

Протягом двох днів кожен з бажаючих з числа учасників Форуму мав змогу відвідати майстер-класи на теми краудфандингу для медіа, стандартів журналістики під час виборчої кампанії, ролі медіа у примиренні сторін та вирішенні конфліктів, фейкових новин в журналістиці, роботи з чутливим контентом, уникнення мови ворожнечі в ЗМІ.

Андрій Куліков, голова правління ГО «Громадське Радіо», під час майстер-класу «Стандарти журналістики та журналістська етика – перевірка війною» зазначив, мабуть, головний виклик української журналістики сьогодення, він і став лейтмотивом цих двох днів у Харкові.

– Якщо постає питання: що головне для журналіста – дотримання журналістських стандартів або патріотизм, я вважаю, якісне і професійне виконання власної справи – це і є патріотизм в журналістиці, – сказав він.

Цьогорічний «Донбас Медіа Форум» відбувся завдяки підтримці Представництва ЄС в Україні, проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах спільної програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу «Партнерство заради належного врядування», Посольства США в Україні, Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні, Міністерства закородонних справ Німеччини, Міжнародного Фонду «Відродження», проекту «У-медіа» Internews та USAID.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх