Зазвичай на святі жнив мова йде про процеси вирощування врожаю. Та цього разу говорили скоріше про зміни, які очікують аграріїв. Обговорювали створення асоціацій сільгосптоваровиробників: це об’єднання повинно стати потужним інструментом у лобіюванні інтересів аграріїв в органах влади

Анна ЧЕРКАШИНА

Концепцію створення нового обласного оптового логістичного ринку замість втраченого, який залишився на тимчасово окупованій території, представив міський голова Рубіжного. Проект з будівництва біогазового комплексу презентували представники канадської компанії. На полях СТОВ «Україна» Білокуракинського району учасники зустрічі мали можливість ознайомитися із перемогами вирощування ріпаку та оцінити у дії нову техніку.

ЯК БІЛОКУРАКИНЦІ СТАЛИ ЧЕМПІОНАМИ СВІТУ З ГИРЬОВОГО СПОРТУ

Головні інвестиції повинні бути в людей – працівників та їхніх дітей, вважає керівник Білокуракинського відділення Асоціації сільгосптоваровиробників області, керівник дочірнього підприємства агропромислової компанії «Украгростар» Максим Васильєв.

З трибуни він говорить про те, що асоціація «пропонує для всіх аграріїв юридичний супровід у всіх земельних питаннях, у роботі з державної фіскальною службою, а також схеми маркетингового і логістичного супроводу». Ба більше – розповідає про пропозиції саме для членів нової громадської організації: можливість купити гарне насіння із 10-відсотковою знижкою та програму з фінансування посівів озимої пшениці під назвою «Сієш сьогодні, платиш з урожаю». Але й під час виступу закликав усіх аграріїв до соціальної участі в житті краю, бо «населення, яке й є робочий потенціал наших з вами підприємств, повинно мати гідний рівень життя і можливість розвивати своїх дітей».

-1

Уже після його промови, очільник Білокуракинської РДА Сергій Іванюченко розповів усім присутнім у залі, що сам Максим Володимирович – вимушений переселенець, тепер живе в селі Просторе. Його підприємство надає допомогу односельцям у розвитку медицини, освіти, культури і спорту. Тренер, який працює в місцевій школі і захоплюється гирьовим спортом, зумів захопити власною мрією про перемоги. Тож було відремонтовано приміщення для тренувань з гирьового спорту та повністю закуплено нове обладнання. Тепер з 76 дітей, які навчаються в тутешній школі, 22 ходять на тренування. І цього року двоє з них вже стали чемпіонами світу з гирьового спорту!

ЗАХИСТИТИ СОЛІДАРНЕНСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР

Багатьом з учасників заходу з волі журналістів довелося відповідати на питання: чи не є День Поля атавізмом тих часів, коли система господарювання була іншою?

«Ні, насправді цей захід об’єднує аграріїв. Сьогодні сільське господарство дуже далеке від примітивного обробітку землі серпом і молотом, образно кажучи. Це нові технології і творчий підхід, нове насіння і добрива, особливості розташування землі. Тож День Поля – хороша нагода для сільгосптоваровиробників зустрітися, обговорити свої проблеми, познайомитися з новими технологіями», – вважає заступник голови Луганської ОДА Вадим Данієлян.

А заступник директора Білокуракинського СТОВ «Птах» Сергій Малик одразу переходить на проблеми: перш за все, тутешніх господарів хвилює доля Солідарненського елеватора ДК «Хліб України».

«Ми знаходимося на віддаленій території. Уклали договір на форвардні поставки пшениці з Солідарненським елеватором державної зернової компанії, який знаходиться до нас ближче інших. Але днями дзвонить менеджер цієї компанії і каже, мовляв, будете возити зерно на Ізюм. Вдумайтеся, це за 500 км від Луганської області! Ось і вся логістика, для нас абсолютно невигідна. Тому з реалізацією продукції у нас проблеми.

По-перше, через дороги - в наші краї доїхати просто неможливо. По-друге, віддаленість. Все це позначиться на ціні врожаю. Уявіть скільки ми втратимо на доставці. Думаю, як мінімум 300-400 гривень на тонні».

– Питання про долю Солідарненьского елеватора буде вирішене, закличемо до участі всіх, хто може допомогти, включно з народними депутатами, - обіцяє керівник Білокуракинської РДА Сергій Іванюченко.

«Будемо говорити про свою найболючішу проблему: напередодні узнав, що у нас планують закрити Солідарненський елеватор. Для нашої території це катастрофа,- гарячкує Сергій Іванович. – Ті, хто приймав таке рішення у Києві, ніхто з нами не погоджувався, вони скоріш за все вивчали ситуацію на папері. Але ж обов’язково треба звертати увагу, де знаходиться той об’єкт, скільки там людей живе, наскільки депресивна та територія. На жаль, у нас багато хто дивиться тільки крізь призму грошей. А треба дивитися, мабуть, крізь призму долі тих людей, які там є».

Треба додати, що й для всієї області втрата ще одного елеватора – серйозна проблема: минулого року, коли було намолочено понад 1 мільйон тонн врожаю, зберігати на своїй території українська Луганщина змогла тільки 600 тисяч тонн зерна.

ПОЛЕ РОЗКВІТЛО, КОЛИ ВЗЯЛАСЯ ВСЯ РОДИНА

Два десятка красенів-комбайнів та іншої сільськогосподарської техніки чекали учасників обласного Дня Поля неподалік від Бунчуківки. І до самого горизонту тут жовтіли лани ріпаку.

«Кажуть, що по всій області перенаситили сівозміни соняшником. Але таким чином з кожним роком ми заганяємо самі себе у певні рамки, бо соняшник ми косимо на початку вересня. А ріпак, як замінник для соняшника, ми можемо скосити уже на сьогодні. Основні вигоди – ми раніше звільняємо площі. Це, так би мовити, перші гроші. Тож будемо підвищувати посіви ріпаку. Якщо минулого року у нас було посіяно 350 га, то цього року маємо намір дотягнути до тисячі», - ділився досвідом Володимир Лавренко, один з трьох синів керівника СТОВ «Україна».

-2

Підприємство утворено у 2003 році. Землі тут до 3 тисяч га. Керівник СТОВ «Україна» Микола Григорович Лавренко згадує, що раніш тут була фірма банкрот.

«Землю не обробляли. Техніка була стара. А тепер у нас нові комбайни, самохідні оприскувачі, сівалки з контролем висіву. Найкращі результати ми почали отримувати, коли до справи долучилася уся родина, усі троє синів: Володимир, який займається агрономією, Микола – технікою та Олександр, який у нас і будівельник, і бухгалтер. Зараз вирощуємо пшеницю, кукурудзу, соняшник, рапс, горох, нут, сочевицю, сою. Одним словом, 11 найменувань на цей рік. Поступово йдемо від великої кількості соняшнику – треба дивитися на стан землі: переосмислювати сівозміну», – каже господар.

Особливо він гордий за техніку, яку демонструє – за один прохід вона робить кілька операцій. Отже, зберігає вологу у ґрунті. Тобто дбайливо береже самі лани, які годуватимуть людей багато років.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
У Троїцькому районі святкували День поля...

День поля-2019 відбувся у Троїцькому районі. Про це повідомляє прес-служба Троїцької райдержадміністрації. Темою заходу стало озн...

Детальніше
На Білокуракинщині відбувся обласний кон...

ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ЗП(ПТ)О Луганської області з професії «Трактори...

Детальніше
Учні Білокуракинщини взяли участь у конк...

Учні Білокуракинщини протягом січня-лютого 2019 року взяли участь у виставці-конкурсі дитячих малюнків «Свято весни в Китаї&...

Детальніше
В Білокуракиному провели тренування для ...

Спільне штабне тренування органів управління та сил територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Білокура...

Детальніше
Білокуракинська ОТГ: придбано ще один бу...

Ще один будинок було придбано в Білокуракинській об’єднаній територіальній громаді для дитини-сироти за кошти субв...

Детальніше
В Новоайдарському районі відбувся День п...

День поля відбувся в Новоайдарському районі в селищі Побєда на базі ПрАТ СВФ "Агротон". Про це повідомляє прес-служба Новоайдарськ...

Детальніше
Білокуракинські аграрії завершили збиран...

У Білокуракинському районі успішно завершили збирання ранніх зернових культур – озимої пшениці, озимого та ярого ячменю, вів...

Детальніше
БІЛОКУРАКИНСЬКА ОТГ: ТРИ РОКИ ДЕЦЕНТРАЛІ...

Ще у 2015-му, на самому початку впровадження реформи децентралізації, Білокуракине стало центром однойменної територіальної гр...

Детальніше
На Білокуракинщині відбувся обласний зах...

5 липня на Білокуракинщині відбувся обласний захід з нагоди Дня поля. Про це повідомляє прес-служба Білокуракинської райдержадміні...

Детальніше
ОВІЯНА КОЗАЦЬКИМИ ЛЕГЕНДАМИ. КРИНИЦЯ ВІД...

Життя кожного села починається з криниці. З криниці почалося і життя маленького хутора в заплаві білої річки у Дикому полі. Про щ...

Детальніше
Вгору