Пам’ятку щодо дій внутрішньо переміщеної особи у випадку припинення виплати пенсії опублікували в Головному управлінні юстиції Луганської області, передає прес-служба відомства.

"Всі громадяни України, в тому числі внутрішньо переміщені особи (ВПО) та ті, хто проживають на непідконтрольній Уряду України території, є рівними перед Законом. Кожному громадянину України на рівні Конституції і Законів гарантовано право на отримання пенсії. Незважаючи на це, поганою практикою стало припинення виплати пенсії як пенсіонерам, що проживають на непідконтрольній Уряду України території, так і внутрішньо переміщеним особам. Тобто, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 365 "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" зі змінами, відбуваються масові порушення права на пенсійне забезпечення", - йдеться в повідомленні.

Як зазначили в Управлінні, якщо мало місце припинення виплати пенсії, то існує наступний порядок відновлення порушеного права.

Куди звернутися: до територіального органу Пенсійного Фонду України

Вартість: Безоплатно

Документи (письмовий запит, звернення, заява тощо). Для цього необхідно до територіального органу Пенсійного Фонду України надіслати цінним листом з повідомленням про вручення або особисто подати у канцелярію (приймальню) територіального органу Пенсійного Фонду України (з отриманням відмітки про прийняття на другому примірнику) письмовий запит про роз’яснення причини припинення виплати пенсії.

Підстави для відмови:  

Причиною припинення виплати пенсії може бути:

- відсутність ВПО вдома на період проведення перевірки органом соціального захисту (УПСЗН) її фактичного проживання;

- скасування довідки ВПО через отримання інформації від державних органів про виїзд ВПО за кордон, тимчасово окуповану або непідконтрольну територію України на строк понад 60 днів.

Порядок оскарження: У разі якщо територіальний орган Пенсійного Фонду України приймає рішення про відмову у поновленні виплати пенсії, то він повинен викласти причини відмови в письмовій формі і роз'яснити порядок її оскарження.

Судовий порядок

Куди звернутися: У разі неможливості врегулювання питання щодо відновлення виплати пенсії в досудовому порядку, єдиною можливістю вирішення цього питання є звернення до суду з адміністративним позовом.

Вартiсть: Визначається враховуючи положення, п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011р. зі змінами.

Перелiк та зразки необхiдних документiв  для звернення до суду:

     • паспорт громадянина України;

  • картка фізичної особи платника податків;
  • довідка ВПО;
  • пенсійне посвідчення;
  • виписка з банківського рахунку, на який зараховується пенсію (за можливості)
  • документи, отримані від територіального органу Пенсійного Фонду України, за результатами звернення.
  • оригінал квитанції про сплату судового збору за подання адміністративного позову (окрім пільгових категорій громадян, які звільнені від сплати судового збору відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір»).

За отриманням додаткової інформації звертайтесь до Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за номером телефону: 38(099) 526-48-54; (06452) 4-25-43;   адреса: м. Сєвєродонецьк, вул. Гоголя, 24 (3 поверх, каб.№ 5)

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх