Спеціалісти Департаменту охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації та Луганської обласної дитячої клінічної лікарні 17 липня взяли участь в роботі наради МОЗ України щодо організації та проведення імунопрофілактики інфекційних захворювань та надання медичної допомоги хворим. На нараді окремим питання було розглянуто епідемічну ситуацію в Луганській області по кору. Про це повідомляє прес-служба Департаменту.
Так, в Луганській області зареєстровано 15 випадків захворювання на кір, інтенсивний показник складає 2,1 на 100 тис. населення, рівень захворюваності низький.
Серед захворілих 6 дітей до 17 років (інт. пок. 5,5 на 100 тис. населення) та 9 дорослих віком від 20 до 39 років (інт. пок. 1,5 на 100 тис. населення).
Випадки захворювання на кір було зареєстровано у містах Сєвєродонецьку –2 вип., Лисичанську – 8 вип., у тому числі 1 спалах (6 хворих) серед осіб ромської національності, Троїцькому та Кремінському по 2 випадки та один у Сватівському районах.
Хворі (12 чол.) госпіталізовані до інфекційного відділення, встановлено медичний нагляд за особами, які спілкувалися з хворими. Троє хворих лікувалися амбулаторно, летальних випадків не зареєстровано.
В Департаменті також зазначили, що із 15 випадків захворювання 7 завезених випадків із міст Одеси (2 вип.), Харкова (2 вип.), Києва (1 вип.), Кривого Рогу (1 вип.) та Миколаївської області (1 вип.).
Стан щепленості хворих на кір: 3 особи (1 дитина та 2 дорослих) отримали 2 щеплення, 1 дорослий щеплений одноразово, не щеплена через відмову батьків 1 дитина ромської національності яка прибула із міста Кривий Ріг, 10 осіб не мають даних про профілактичні щеплення, у тому числі 6 внутрішньо переміщених осіб із непідконтрольної території Луганської області.
Всім хворим на кір та з підозрою на неї проводились серологічні дослідження сироваток крові на наявність антитіл класу IgM.
"Приймаючи до уваги інтенсивну маятникоподібну міграцію населення в області, наявність частих побутових контактів між населенням підконтрольної частини області з мешканцями тимчасово непідконтрольної частини нашого регіону Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації наполегливо пропонує не зволікати із своєчасним проведенням щеплень, що є запорукою міцного імунітету від низки інфекційних захворювань та більш легкого перебігу інфекційного захворювання у разі масованого зараження тим або іншим інфекційним агентом.
Станом на сьогодні в лікувальних закладах області у достатній кількості в наявності імунобіологічні препарати для профілактики туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюку, паротиту, краснухи, гепатиту В, поліомієліту, сказу та гемофільної інфекції", - зазначили в Департаменті.