Про це йдеться в посланні, яке представники Константинополя передали особисто українському Президенту. Напередодні Патріарх Варфоломій відмовився від пропозиції Глави Російської православної церкви Кирила відсвяткувати тисяча тридцяту річницю Хрещення Русі у Москві. Натомість – чітко заявив: взяв на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих в Україні.

«Є очевидно, що велика свята мати-церква Христова, маючи велику опіку і піклування про свою любиму дочку – Митрополію Київську завжди діяла для її духовної користі і розвитку та захисту ідентичності українського народу, визнаючи високу відповідальність. Визнаючи високу відповідальність першопрестольної Константинопольської Церкви, яка ніколи не переставала і не змирялася перед незаконними і неканонічними ситуаціями, які потрясали природне функціонування православної церкви і ці відповідальні часи вона взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України з кінцевою ціллю дарувати українській церкві автокефалію», - відзначив Іларіон, Єпископ Едмонтський Української православної церкви в Канаді.

«Ми, Ваше Високопреосвященство, чекаємо Томосу, чекаємо рішення нашої матері-церкви, чекаємо рішення Синоду. Ми дуже дякуємо за твердість, яку демонструє його Всесвятість зараз по відношенню до України з боку матері-церкви. Ми впевнені в тому, що зараз це рішення має бути прийнято, причому, в суворій відповідності до канонічних норм, адже його Всесвятість відомий ще як великий фахівець саме в галузі канонічного права східних церков і знає це право краще за багатьох інших», - наголосив Президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, раніше Вселенський Патріарх заявляв, що Україна не є канонічною територією РПЦ і що перехід Київської митрополії під контроль Москви у сімнадцятому столітті відбувся в неканонічний спосіб.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Більше не розкольники. Патріарх Філарет ...

Патріарх Філарет, якого Священний Синод відновив в усіх правах, знявши накладену Москвою "політичну анафему", зустрівся з українсь...

Детальніше
422
Вгору