Що відбувається, коли єдиний дитячий садок у населеному пункті зупиняє свою діяльність через порушення вимог чинного законодавства в сфері цивільного захисту, технічної та пожежної безпеки? Розповімо на прикладі КДНЗ № 45 (ясла-садок) «Джерельце» Сєвєродонецької міської ради, розташованого в Борівському

Евеліна БОГДАНОВА

ІСТОРІЯ З СУМНИМ КІНЦЕМ

«Джерельце» урочисто відкрили в Борівському в листопаді 2016-го. Це була величезна подія для місцевих, бо дошкільного навчального закладу в селищі не було з початку 90-х. Депутати міськради дали дозвіл на реконструкцію невеличкої будівлі колишньої школи та виділили кошти на ремонт. Уже за два місяці заклад був готовий до роботи. Батьки вихованців «Джерельця» намагалися підтримувати споруду в гарному стані: самі займалися ремонтом у приміщеннях, фарбували дитячий майданчик.

Історія замовчує, як вводили в експлуатацію дошкільний заклад, але через рік під час перевірки Сєвєродонецьке управління ГУ ДСНС виявило в приміщенні низку порушень. За цим приписом послідувало рішення суду від 23 травня 2018 року, яке повністю зупинило роботу «Джерельця». Цього дня діти востаннє відвідали дитсадок. Трьох малюків батьки сьогодні возять в Сєвєродонецьк. Інші вимушені залишатися вдома з бабусями.

– Більшість з нас працює у Борівському, тож возити дитину в місто можливості немає. До того ж щодня потрібно викласти чималі кошти на проїзд. А зарплата у більшості з нас – мінімальна, – розповіла мати одного з дошкільнят на ім’я Віка.

Ще 22 травня рішенням сесії міськради кошти в сумі майже 335 тис, грн були виділені відділу освіти для усунення порушень. Але і до сьогодні ніяких робіт не розпочато.

МИТАРСТВА БАТЬКІВ

– Тричі ми писали заяви на ім’я міського голови Валентина Казакова, тричі приїжджали в міськраду, але проблема не вирішувалася, – зазначила пані Наталя, представниця батьківської громади Борівського. – А потім начальник відділу освіти Лілія Талдонова запевнила, що з 1 вересня наші діти будуть переведені до Борівського НВК. На наш погляд, запропоноване приміщення має безліч недоліків у частині пристосування його до експлуатації в якості дитячого садка.

За словами батьків малечі, спочатку у відділі освіти казали, що діти тимчасово перебуватимуть в НВК, потім запропонували дитсадок взагалі перенести в школу на чотири роки, поки в селищі не побудують новий дитячий садок. Остання зустріч батьківської громади Борівського та представників міської влади відбулася 23 липня. Валентин Казаков, Лілія Талдонова, представники відділу капітального будівництва міськради та міського управління ГУ ДСНС вчергове вислухали сподівання батьків дошкільнят та спромоглися все ж таки знайти компроміс.

РІЗНІ КУТИ БАЧЕННЯ

– Те, що в Борівському повинен бути дитячий садок, обговоренню не підлягає, – зазначив міський голова. – У нас є гроші, які виділила міська рада на ремонт. Але яку будівлю ми будемо ремонтувати під дитсадок, вирішуватимемо разом з батьками. Не секрет, що у нас майже розроблений проект, і в Борівському буде побудовано новий дитсадок. Але, по-перше, цей проект ще потрібно завершити. По-друге, зробити експертизу. А далі – знайти кошти на фінансування. Все це може затягнутися.

Начальник відділу освіти озвучила власне бачення вирішення питання:

– Якщо ми зараз виконаємо ці приписи, дитсадок з часом все одно закриють. Там немає ємностей під запас води для пожежників, коротить світло тощо. Будівля, за словами представників ДСНС, взагалі не пристосована під дитсадок. До того ж, якщо все ж таки діти залишаться в старій будівлі, а поряд почнеться будівництво нової, таке суміщення небезпечне для дітей. А в школі нам дали гарне місце. В двох групах є і місця для спалень, і місце, де розігріти їжу на кухні. Діти гулятимуть, коли у школярів уроки.

З часом зробимо павільйон. І діти будуть в нормальному приміщенні – з запасним виходом, туалетами, пластиковими вікнами. Я все ж таки раджу зробити дитсадок при школі.

Батьки в свою чергу зазначили, що в школі немає ані майданчику для гуляння, ані огорожі, і будівля 1937 року забудови. І від пропозиції перенесення дитсадка в інше приміщення відмовилися.

В результаті обговорень Валентин Казаков погодився з рішенням батьків доводити до ладу стару будівлю дитсадку. Консенсус знайдено. А ось коли тепер діти підуть до дитсадка – питання поки що залишається відкритим.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
В Сєвєродонецьку подовжили автобусний ма...

Засідання виконавчого комітету відбулося 10 квітня у Сєвєродонецькій міській раді. Інформацію оприлюднено на сайті відомства. Зое...

Детальніше
Вгору