Унікальним місцем, де гармонійно з’єдналися природна краса і рукотворна, є заповідне урочище «Киселева балка». Назвали його так на честь лісівника Киселева, який розповів про перше зцілення тут у 1720 році

Луганщина.ua

Киселева балка з байрачним лісом та багаточисленними водними джерелами має декілька відвершків. Довжина балки близько 2,5 км, найбільша ширина – 1–1,5 км.

У геоморфологічному відношенні район являє собою південні відроги Середньо- руської височини, характерною особливістю котрих є добре розвинута товща крейдово-мергельних відкладень, що відслонюються на схилах балок і річкових долин.

За породним складом в урочищі переважають діброви віком до 100 років з липою серцелистою, ясенем високим і зеленим, березою бородавчастою, кленом польовим. У трав’яному покриві переважають асоціації конвалії травневої, проліски сибірської, хвиливника звичайного, підмаренника чіпкого. На узліссях утворились щільні зарості чагарників: мигдалю низького, вишні та терну степового, карагани чагарникової. На окремих ділянках представлені чисті або в суміші з дубом звичайним культури сосни звичайної віком до 50 років. Серед лісових масивів наявні галявини з лучною та лучно-степовою рослинністю. Тут у великій кількості можна побачити цінні лікарські рослини: материнку пухнасту, звіробій звичайний, буквицю перебільшену, чебрець Маршаллів.

10 - Киселева балка 2

У цілому в урочищі зростає близько 300 видів судинних рослин. До Зеленої книги України занесені 2 синтаксони рослинності: ліси із дубу звичайного татарськокленові та формація мигдалю низького.

Водні джерела в балці утримуються в ясно-сірих дрібнозернистих пісках бутанської світи палеогенової системи. Джерела низхідні. Вода є аналогом іжевських мінеральних вод, містить мідь (0,096 мг/л) і срібло (0,1 мг/л).

На території балки збудована каплиця Свято-Благовіщенського Храму с. Чугинка. Каплиця і джерела є місцем паломництва населення із багатьох районів Луганської області. Це місце особливо шанують віруючі.

Місце розташування: Луганська обл., Станично-Луганський район, за 2 км на північний захід від с. Золотарівка, на території Чугинського лісництва ДП «Станично-Луганське досвідне лісомисливське господарство». Площа – 154 га.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх