В рамках Літньої академії молоді, організованої Програмою транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, за сприяння Львівської обласної ради, Асоціації "ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ – УКРАЇНА" 11 школярів з Луганської області з 5 по 10 серпня 2018 р. відвідали Підкарпатське воєводство у республіці Польща. Про це повідомляє прес-служба Департаменту освіти та науки Луганської облдержадміністрації.

Розпочалася мандрівка дітей з Луганщини відвідуванням столиці Західної України та центру Галичини – міста Львова, де на делегацію очікувала оглядова екскурсія містом та  подарунки від голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина. Також у Львові до дитячої групи з Луганщини приєдналися однолітки з Львівської та Волинської областей, а далі всі разом вирушили до Підкарпатського воєводства республіки Польща, де вже на них чекали делегації з Білорусі та Польщі.

Підкарпатське воєводство – це територія, половину площі якої вкривають ліси, які розташовані в межах природоохоронних територій державного та місцевого значення. Завдяки цьому показники забрудненості повітря у цьому воєводстві одні з найнижчих у Польщі, що створює сприятливі умови для відпочинку та туризму. Розташовувалась Літня академія молоді у невеличкому, але дуже мальовничому селі на річці Сан – Звежині.

Під час відпочинку діти відвідали найбільше водосховище Польщі —Солинське озеро, прогулялися мініатюрним біблійним садом, парком дерев’яних скульптур та звіринцем, здійснили подорож до Бещадського національного парку, здійснили поїздку до гміни Гачув, де знаходиться  дерев’яна готична церкви, яка включена до списку ЮНЕСКО, піднялися на полонину Ветлинська, яка знаходиться на висоті 1255 м, побували в містечкі Устшики Дольне у музеї млинарства, відвідали Музей народної архітектури у місті Санок.

В останній день перебування усім хлопчикам та дівчатам були вручені Дипломи учасника Літньої  академії молоді.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх