Перебуваючи з робочим візитом на Луганщині 14 серпня в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун обговорила питання щодо впровадження медичної реформи в області з представниками влади, керівниками медичних закладів та безпосередньо з лікарями, які працюють на території Луганщини. За словами пані Супрун, позитивні зрушення процесу реформування медицини в Луганській області є очевидними, навіть незважаючи на бойові дії

Луганщина.ua

– Наша делегація зараз знаходиться в області, яка має унікальні потреби. Це потреби не тільки в трансформації самої системи охорони здоров`я, адже тут іде війна. Але навіть із цим, на сьогодні кожен третій житель Луганської області обрав свого сімейного лікаря. Програма «Лікар для кожної сім`ї» розвивається у вашій області досить успішно, – підкреслила в.о. міністра охорони здоров’я України під час спільної прес-конференції з керівником Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрієм Гарбузом.

Окремо в.о. міністра охорони здоров’я України відзначила позитивні результати впровадження медичної реформи у Сєвєродонецьку, де уклали декларації зі своїми лікарями приблизно 45 % громадян. Більш повільно процес розвивається з віддаленням від міст. Проте, це проблема не однієї області – вона є комплексною.

З іншого боку, керівниця МОЗ зауважила, що слід прискорити роботу щодо підписання медзакладами договорів з Національною службою здоров’я України.

– Зараз в Луганській області є 16 центрів первинної допомоги, з яких 3 вже подали документи до Національної служби здоров’я і вони будуть мати додаткові кошти, щоб підвищити зарплату своїх працівників і надавати повний пакет послуг своїм пацієнтам, – наголосила пані Супрун.

Як в свою чергу розповів Юрій Гарбуз, відновлення і розвиток сфери охорони здоров’я Луганщини були і залишаться пріоритетами роботи обласної влади. Так, протягом 2016-2018 років у Луганській області на укріплення матеріально-технічної бази закладів первинної ланки освоєно 77,5 мільйонів гривень. На ремонти в приміщеннях та будівлях витрачено 44 мільйони, на придбання обладнання – 11,2 мільйона та на купівлю 110 одиниць спецавтотранспорту – 22,3 мільйона гривень.

На думку очільника регіону, якщо заклади первинної допомоги будуть працювати максимально ефективно, то більшість проблем пацієнтів будуть вирішуватися на місцях.

Водночас, зважаючи на бойові дії, що тривають на території області, владі та лікарям доводиться спільно вирішувати усі труднощі впровадження медичної реформи. Процес значно ускладнюється через нестачу медичного персоналу, віддалення невеличких населених пунктів один від одного та неможливість у деяких з них провести мережу інтернет, зокрема, у прифронтовому Станично-Луганському районі.

03 - Супрун

Також під час обговорення поставало й питання автомобільних доріг, які, на жаль, не дозволяють швидко дістатися до хворого або відвезти його до лікарні. Зазначено, що сьогодні є ініціатива стосовно розроблення дорожньої карти пріоритетних ремонтів автодоріг за пропозиціями МОЗ з урахуванням стану доріг та розташування медзакладів, які увійдуть у реформу.

Пані Уляна Супрун запевнила, що особливості кожної території щодо розвитку медичної реформи будуть розглядатися окремо.

У тому числі й під час укладання договорів з кожним медзакладом буде враховано специфіку міст та районів, кількість медпрацівників та декларантів тощо.

– Наразі ми також вирішили, що буде створено окрему групу з Луганської та Донецької областей, яка буде вирішувати у Міністерстві ті унікальні проблеми, які існують через війну, – заявила вона.

Над створенням «дорожньої карти» розвитку сфери медицини робоча група працюватиме разом з Асоціацією лікарів Луганської області. Як зазначив Юрій Гарбуз, ефективність реформи визначається підтримкою працівників, які її безпосередньо втілюють. Саме тому професійна асоціація вже провела аналіз стану медичної галузі області та готова продовжити роботу в цьому напрямі.

Під час прес-конференції губернатор, поміж іншим, повідомив, що найближчим часом, зважаючи на нестачу медичних кадрів на Луганщині, буде підписано договір про співпрацю з військовими лікарями у сфері надання екстреної та медичної допомоги цивільному населенню. Ініціативу підтримали й у Штабі об’єднаних сил. Крім того, Штаб ОС готовий виділяти вертольоти для транспортування хворих дітей у разі необхідності надання їм екстреної медичної допомоги.

Відповідаючи на питання журналістів про нагальні потреби області у медичній сфері, Юрій Гарбуз підкреслив і гостру нестачу саме молодих фахівців.

У зв’язку з цим він запропонував переглянути правила вступу абітурієнтів з підконтрольної та окупованої територій Луганщини до Луганського державного медуніверситету. За його словами, через завищені бали ЗНО значна кількість випускників не змогли стати студентами-медиками. Саме тому Юрій Гарбуз запропонував на час війни повернути до вишу систему вступних іспитів та звернувся до в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун посприяти втіленню цієї вимушеної ініціативи.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх