Прес-конференція щодо підсумків перших 100 днів проведення операції Об’єднаних сил відбулася сьогодні, 16 серпня, в Сєвєродонецьку. Про це повідомляє прес-служба Луганської облдержадміністрації.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв наголосив, що ООС є лише одним з інструментів, за допомогою яких держава досягатиме звільнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і відновлення там конституційного ладу.

«Наше завдання полягає у захисті прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, забезпеченні незалежності, єдності й територіальної цілісності України. У зв’язку з цим органам сектору безпеки та оборони, іншим держорганам, залученим до ООС, надані спеціальні повноваження, зокрема використовувати зброю та спецзасоби, затримувати осіб і доставляти їх у поліцію, перевіряти документи, здійснювати особистий огляд громадян, їхніх речей і транспортних засобів», – відзначив Сергій Наєв.

За його словами, запровадження особливого порядку було зумовлене необхідністю зупинити «повзучу» експансію противника та пов’язані із цим збройні провокації, які загрожують безпеці військових та місцевого населення. Він наголосив, що українські бійці суворо дотримуються Мінських домовленостей, але жодний ворожий постріл не залишається без відповіді. Як результат, вдалося удвічі знизити кількість обстрілів наших територій.

Сергій Наєв акцентував на ефективній співпраці з Луганською обласною військов-цивільною адміністрацією у вирішенні гуманітарних проблем регіону та відновленні зруйнованих об’єктів інфраструктури. Зокрема, щодо відбудови мостів поблизу смт Троїцьке через р. Лугань та автомобільного через р. Сіверський Донець, що з'єднує Лисичанськ та Рубіжне тощо.

Окрема увага була приділена питанням оптимізації кількості блокпостів та модернізації КПВВ «Станиця Луганська». Так, кількість стаціонарних блокпостів у зоні операції Об’єднаних сил скоротилась зі 147 до 43, в тому числі й шість мобільних. Як було відзначено, мобільні блок-пости набагато ефективніші, ніж стаціонарні, адже з'являються щодня в різних місцях, що значно підвищує ефективність протидії тероризму та контрабанді.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх