Міжнародний музичний фестиваль «Музику чути крізь стіни (англійською: Music overcomes walls)» офіційно був відкритий на ганку Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру в Сєверодонецьку в четвер, 30 серпня, і продовжувався до 2 вересня

Луганщина.ua

Проект, як відомо, був започаткований головою Луганської обласної державної адміністрації Юрієм Гарбузом і головою правління некомерційної організації VladOpera e.V. Петером Шварцем (Німеччина). Реалізований великою міжнародною командою, до якої входять більше двох сотень людей з України, Німеччини, Латвії, Білорусі, за фінансової підтримки уряду Німеччини та ПРООН.

Головною подією Фестивалю стала опера Моцарта «Дон Жуан», перша прем’єра якої відбулась ще 28 серпня. Про те, як народилася ідея постановки опери у Сєвєродонецьку, як збиралася команда проекту та відбувався репетиційний період, ми докладно розповідали протягом всього 2018-го року, а у липні-серпні – знайомили вас з головними діючими особами.

Результат виявився вартим очікувань. Режисер спектаклю Торстен Келле максимально наблизив події, які відбуваються на сцені, до реалій Донбасу – як він їх відчув. Дійство дійсно вийшло захопливе, а герої – в режисерській трактовці – доволі впізнаваними. Принаймні, для глядачів з донбаською «пропискою».

07 - Опера 3

Правда, в деяких моментах глядачеві могло здатися, що він бачить епізоди з фільмів про мафію епохи славнозвісного італійського неореалізму – надто багато бігало по сцені людей із пістолетами... Зате сцени з весілля Мазетто і Церліни наче були відзняті десь поруч із Сєвєредонецьким РАГСом – настільки точно були відтворені образи батьків наречених, дружок і гостей. Мазетто (за п’єсою – іспанський селянин) виглядав неперевершено у своєму блискучому білому костюмі і з білою трояндою в петличці.

07 - Опера 1

Відразу після церемонії починалась друга прем’єра, і можна було бачити серед глядачів доволі велику кількість гостей з Німеччини; кілька білорусів також приїхали подивитись на результати роботи своїх земляків.

– Шановні гості, ми дуже щасливі, що ви завітали до нас, не дивлячись на перестороги, побоювання, і найголовніше в цьому проекті – це зацікавленість і творчість, які долають всі кордони. Сподіваємось, за ці чотири дні ви познайомитесь з нашим мистецтвом, з цікавими людьми і що ваші враження роз’їдуться по всьому світу, – наголосила у вітальній промові заступник голови ОДА Ольга Лішик.

У відповідь керівник проекту Петер Шварц висловив задоволення тим, що мав можливість працювати в Луганській області, в Сєвєродонецьку і конкретно з музикантами і акторами, задіяними в постановці.

Окрім вистав 28 і 30 серпня, оперу показували ще 1 і 2 вересня, причому 1 вересня паралельно відбувся показ на великих екранах на площі Миру Сєвєродонецька (навпроти будівлі міської ради). Крім того, відбувся концерт рок-музики у виконанні кількох гуртів, а також була надана можливість заспівати всім бажаючим під акомпанемент професійних музикантів.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх