Ще у травні прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував видачу кожному новонародженому одноразової натуральної допомоги у вигляді спеціального «Пакету малюка», відомого широкому загалу як бебі-бокс. Така практика повинна була запрацювати по всій території України з 1 вересня. Але в деяких областях, у тому числі і на Луганщині, і до сьогодні закупівля бебі-боксів не відбулася

Евеліна БОГДАНОВА

Пакунки для малюків – поширена практика в багатьох країнах світу. В Україні наповнення бебі-боксів, які допоможуть матері у перші місяці життя її новонародженої дитини, розроблялося Мінсоцполітики спільно з Міністерством охорони здоров’я, недержавними організаціями, які представляють батьківську спільноту країни, та дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. «Пакет малюка» – це коробка-колиска, яка містить необхідні для малюка речі: одяг, матрац, рушник для купання, ковдри, пелюшки, підгузки, термометри, гігієнічні набори для мами та новонародженого – всього 25 найменувань загальною вартістю до 5 тисяч гривень.

Видавати бебі-бокс планувалося одночасно зі свідоцтвом про народження дитини – під час виписки з пологового будинку. Але наразі обіцяні урядом «Пакети малюка» породіллям не видаються. Справа в тому, що Міністерство соціальної політики уклало Меморандум з Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС), який передбачає, що постачання товарів для бебі-боксів має здійснювати саме ЮНОПС, минаючи проведення процедур публічних закупівель. Невідповідність умов Меморандуму чинному законодавству України і призвела до затримки видачі бебі-боксів породіллям.

– Луганська облдержадміністрація не підписала Меморандум про закупівлю бебі-боксів з ЮНОПС саме за цієї причини, – зазначила Ольга Лішик, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації. – Адже ЮНОПС був визначений документом не як партнер, який постачає цю продукцію, а як організація, яка в принципі виконує функцію тендерного комітету. До того ж, Меморандумом передбачено, що ЮНОПС отримуватиме 4,5% від вартості закупівель товарів для наповнення «Пакету малюка». Ми звернулися до Мінсоцполітики та Мінекономрозвитку за роз’ясненнями, чи є ЮНОПС донором, і скільки відсотків вартості бебі-боксу повинно співфінансуватися за державний кошт. Подальший розвиток подій буде відбуватися відповідно до роз’яснень з Києва. А ось на сьогодні Меморандум з ЮНОПС досі не підписаний ще трьома облдержадміністраціями – Донецькою, Івано-Франківською та Київською.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору