15 вересня вперше за останні тридцять років відбулася Велика Рада Українського козацтва. 180 представників українського козацтва приїхали у місто Щастя Луганської області – це 90 процентів отаманів України. Про це повідомляє прес-служба Щастинської міської ради.

Отамани, польові Гетьмани із Одеси, Івано-Франківська, Сум, Бахмута, Лисичанська, Львова, Вінниці, Старобільська, Закарпаття, Полтави, Києва, у парадній формі, із численними нагородами на грудях, пройшли строєм вулицями міста.

На площі Миру їх зустріла молодь. П’ятдесят хлопців та дівчат було прийнято до лав Українського козацтва.

Підростаюче покоління показало козацьку вправність - учасники та переможці військово-патріотичної гри «Джура» продемонстрували козацької старшині прийоми стройової підготовки.

Після зустрічі із молоддю делегати Великої Ради Українського козацтва відвідали колишній штаб батальйону «Айдар» та поклали квіти до пам’ятних дощок загиблим у Щасті побратимам.

Для вирішення питань розвитку козацького руху було прийнято ряд рішень. А саме, обрано Генеральних старшин та Гетьмана козаків України – їм залишився діючий Гетьман Пантелюк Микола Миколайович.

На посаду отамана Новоайдарського району затверджено кандидатуру Макогона Віктора Васильовича, голови Новоайдарської районної ради. Він отримав медаль «За заслуги перед державою».

Крім того, на засіданні Ради прийняли звернення до Президента України. В ньому делегати звернулися до голови держави з клопотанням про нагородження козаків-учасників бойових дій державними нагородами, висловили свою принципову позицію щодо державної мови, церковних питань та статусу козацької держави. В звернені також підтримано шлях держави на розвиток патріотичного виховання молоді.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору