Уже місяць навчальні заклади Луганщини працюють за концепцією «Нова українська школа» (НУШ). Це ключова реформа Міністерства освіти і науки України, що спрямована на створення такої школи, де приємно навчатись і яка, крім хороших знань, дає учням також вміння застосовувати їх у житті. Однак не все проходить так, як задумано

Анастасія ПОЛТАВЕЦЬ

Насамперед, давайте пригадаємо, як все повинно бути за вимогами концепції. Отже, кожний перший клас Нової української школи, окрім необхідного обладнання для учбового процесу, повинен мати осередок для гри, оснащений настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор, далі – осередок художньої творчої діяльності з поличками для зберігання, стендами для змінної виставки дитячих робіт тощо, а ще – осередок відпочинку з килимами для гри, стільцями, кріслами, подушками, куточок живої природи. Підкреслюємо: це повинно бути у кожному першому класі. Що маємо насправді? Поки що картина невтішна...

У новому навчальному році Луганщина, як і всі області України, отримала державну субвенцію, яка передбачала співфінансування від міських та районних бюджетів. Якщо говорити конкретно, то перша така субвенція складала 14 млн. 191 тис. грн і передбачала придбання засобів навчання та шкільного обладнання, шкільних автобусів (до речі, два вже отримали і два невдовзі будуть придбані), а також обладнання для інноваційного центру, різних кабінетів тощо.

Далі прийшла субвенція у понад 15 млн грн, яку спрямували безпосередньо на Нову українську школу: понад 6 млн грн – на закупівлю дидактичного матеріалу для першого класу, понад 6 млн грн – на закупівлю меблів і понад 3 млн грн – на придбання комп’ютерного обладнання тощо.

Щойно ці кошти надійшли до області, то відразу ж були розподілені по містах і районних центрах. Це відбулось ще у червні.

У свою чергу органи місцевої влади прийняли рішення щодо співфінансування і почали процес закупівлі обладнання, передбаченого Новою українською школою. Звичайно ж, що налаштовувалися ідеальний варіант, коли все необхідне облаштуваня перших класів відбулось до 1 вересня. На жаль, так не сталося. Оскільки обладнання сьогодні закупають усі навчальні заклади України, утворилась черга, отже, доводиться чекати.

В цілому ситуація така. Наразі Луганщина закупила необхідного обладнання відсотків на 60-65. Зокрема, по Сєвєродонецьку триває процедура відкритих торгів на закупівлю 160-ти комплектів сучасних меблів, меблів для зони відпочинку, дидактичних матеріалів, комп’ютерів тощо.

У Рубіжному ситуація краща: меблі для первачків вже прибули, є контейнери для роздаткового матеріалу, у жовтні очікується надходження стільців, столів та шаф для зберігання засобів навчання.

На початку жовтня отримають необхідні меблі для першачків і школи Марківського району, поставлено близько 60% дидактичного матеріалу, придбано ноутбуки тощо. В Біловодській ОТГ меблі завезені повністю.

За словами директора Департаменту освіти і науки Юрія Стецюка, процес підготовки до Нової української школи вже закінчується у Рубіжному, Білокуракинському, Марківському, Станично-Луганському, Сватівському, Старобільському районах.

– Маємо надію, що у жовтні тут все буде гаразд, і підготовка звершиться за всіма вимогами концепції. Школи матимуть усе необхідне для навчання за новою програмою, – вважає він.

Зовсім погані справи у Новопсковському районі. Місцевою владою тут виділено 104 тис грн, але в плані співфінансування цього явно недостатньо. Для вирішення питання щодо виділення коштів необхідно внести зміни до районного бюджету. Це можливо лише за умови проведення сесії райради, а її досі не провели.

– Це єдиний приклад в області, коли закупівля обладнання для Нової української школи не відбувається. Та все ж процес іде, отже, думаю, наступного року таких проблем у нас не буде, – сподівається Юрій Стецюк. – Парти для першачків будуть мобільними, куточки відпочинку обладнані. Ми розуміємо, що для цього подекуди площа класів має бути збільшеною, особливо коли там навчається понад 30 дітей.

Отже, цим питанням займаємось також. Сьогодні для кожного вчителя, керівника закладу освіти, батьків повинно бути відчутним те, що школа змінюється.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Завдяки Уряду та Парламенту виділено пон...

Цьогоріч передбачено ще 1 мільярд гривень на оснащення класів Нової української школи, куди прийдуть навчатися першокласники у вер...

Детальніше
Нова українська школа: на забезпечення у...

У рамках Нової української школи розподілена субвенція з державного бюджету Покровській, Тарасівській, Тимоновскій, Привільсь...

Детальніше
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: НА ДИСТАНЦІЇ Є ПЕ...

Нова українська школа – це ключова довготермінова реформа Міністерства освіти і науки, яка розпочалась у 2018 році. Головна...

Детальніше
В школи Станично-Луганського району поча...

17 вересня 2018 року у школах Станично-Луганського району розпочато завезення та установка 30 інтерактивних комплексів. Про це пов...

Детальніше
Школи Міловського району отримали сучасн...

Заклади загальної середньої освіти Міловського району отримали сучасну техніку для перших класів Нової української школи. Про це п...

Детальніше
ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС: НОВІ ЗАСАДИ ...

Із впровадженням освітньої реформи вже з 1 вересня всі першачки України почнуть навчання за новим Державним стандартом початково...

Детальніше
Вгору