Минулої суботи, 29 вересня, Можняківка Новопсковського району, заснована ще у XVIII столітті українськими козаками та селянами, пишно відзначила День села

Луганщина.ua

Урочистості та святковий концерт, що тривав понад дві години, відбувалися у сільському Будинку культури. Можняківський СБК – світлий, якісно відремонтований, а матеріально-технічна база в ньому така, що будь-який завклубом може позаздрити: звукова апаратура та концертна техніка – підсилювачі, акустичні системи, мікрофони, мікшерні пульти – все на вищому рівні. Глядацька зала досить містка і для можняківців, і для гостей.

Взагалі злагодженими й спільними зусиллями можняківцям, очолюваним сільським головою Геннадієм Бакало, вдалося зберегти соціальну інфраструктуру села в цілісності й недоторканості.

Можняківська школа, де навчається 150 учнів, – простора, доглянута, добре обладнана. В селі є бібліотека, книжковий фонд якої постійно поповнюється. Працює поштове відділення, їдальня, крамниці. Поруч із дорогою, що сірою стрічкою в’ється довгим селом, – АЗС, низка торгівельних точок та об’єктів побутового обслуговування, а головне – спортивно-оздоровчий комплекс, в якому мають чудову можливість загартуватися місцеві жителі.

Та найважливіше, що діє у Можняківці - дитячий садок, де виховується 60 малюків. На жаль, для чималої кількості сіл подібне вже стає рідкістю. Тож і на цьому тлі Можняківка демонструє позитивну динаміку.

Лише нинішнього року в селі народилося 15 немовлят, є тут і багатодітні сім’ї, в яких зростає по троє та більше діточок. І приємно, що відзначаючи передовиків сільськогосподарського виробництва, кращих за професією у різних галузях, керівництво сільради не забуло привітати багатодітні родини і ті, у яких нещодавно з’явилося поповнення: представникам цих сімей вручалась грошова допомога, подарунки і обов’язково – іграшки.

05 - Можняковка 3

Не залишились осторонь свята й гості з інших сільських громад, районів, міст. Так, представники Марківського сироробного заводу вручили зразки своєї нової продукції, голова федерації футболу Марківського району Вікторія Кліщова нагородила гравців команди «Рамус», які посіли друге місце у першості Марківського району, кубком та медалями.

Свій презент приготував і давній друг села – народний депутат VII скликання, Заслужений будівельник України Валерій Захарович Мошенський. Він передав голові сільради сертифікат від «Фонду Мошенського» на 10 тисяч гривень – для придбання альтанки або ігрового модулю (на розсуд господарів) для можняківського дитячого садка.

В наш непростий час така допомога благодійника дорогого коштує – і в матеріальному вимірі, і в моральному розумінні.

Зазначимо, що це не перші дарунки Валерія Мошенського можняківцям: неодноразово відвідуючи село, він жодного разу не приїздив з порожніми руками. Нагадуванням про його візити стало вагоме поповнення книжкового фонду сільської бібліотеки, це – класика вітчизняної літератури, книжки сучасних авторів, фундаментальні фоліанти з історії України. Торік Мошенський подарував сучасний тренажер – бігову доріжку, встановлену в спортивно-оздоровчому комплексі. Й ось тепер – новий дарунок.

Селяни щиро відреагували на таку підтримку:

– Сердечна вдячність Валерію Захаровичу! Завжди ради його бачити, цікаво спілкуватися з цією розумною, порядною людиною, яка переймається нашим життям та проблемами.

05 - Можняковка 2

Після офіційної частини і концертної програми свято гомінливою хвилею вийшло за межі СБК й розлилося селом, загуло, залунало музикою, жартами, співом просто неба, щирим і відкритим спілкуванням між односельцями.

«Гуляй, село! Щоб всім весело було, щоб ще краще село розцвіло!».

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору