Про це заявив голова Федерації профспілок області Валерій Черниш під час чергового засідання колегії ОДА. Занепокоєння викликали показники Луганщини у рейтингу соціально-економічного розвитку областей і міста Києва за січень-червень 2018 року, дані якого було розглянуто на засіданні

Анна ЧЕРКАШИНА

ЕНЕРГО-«СПРАГА» ПРОМИСЛОВОСТІ

Учасники колегії відзначали, що багато проблем підприємств області (від діяльності яких залежать рейтингові показники) пояснюються відсутністю достатнього і стабільного енергопостачання.

За даними обласного департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації, саме відсутністю надійного енергозабезпечення обумовлена зупинка ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» у березні поточного року. Щоправда, тут слід додати й неконкурентоспроможність продукції через непомірно високу ціну на газ, який використовується у якості сировини, та відсутність дієвих антидемпінгових заходів на ввезення дешевих замінників, понад 80% яких ввозиться до України з території Російської Федерації.

На ПрАТ «ЛИНІК», яке повністю припинило виробничу діяльність з 2012 року, підготовлено до запуску виробництва поліпропілену (проведено ремонт технічного обладнання, апаратів, трубопроводів тощо). Запуск виробництва відбудеться після встановлення сталого енергозабезпечення в області.

Це питання можна було б вирішити за допомогою підстанції «Кремінська», до якої будуть заходити лінії електропередач 500 кВ «Донська-Донбаська» та 220 кВ «Кремінська-Ювілейна». Уряд затвердив проект нової підстанції. Але під час його реалізації виникає маса труднощів: представників профспілок обурює, наприклад, той факт, що цілих півроку в Міністерстві екології вирішується питання про дозвіл на будівництво ліній електропередач підстанції, які повинні пройти по лісах Кремінського району.

ТРИВОЖНА СТАТИСТИКА

Щодо самого рейтингу, то слід зазначити, що Міністерство регіонального розвитку здійснило оцінку за 26 показниками, які характеризують ситуацію по шести напрямках у різних сферах соціально-економічного розвитку регіонів (економічна ефективність, інвестиційний розвиток і зовнішньоекономічна співпраця, фінансова самодостатність, ефективність ринку праці, розвиток інфраструктури, відновлювальна енергетика та енергоефективність) і провело ранжування регіонів за кожним напрямом оцінки.

Серед регіонів України Луганська область займає 25 місце за індексом промислової продукції, обсягом реалізованої промислової продукції в розрахунку на душу населення, індексом будівельної продукції та обсягом виконаних будівельних робіт в розрахунку на душу населення.

Найнижчим виявився показник обсягу прийнятого в експлуатацію житла.

Дещо кращий стан справ стосовно індексу обсягу сільськогосподарського виробництва. 15 місце серед регіонів України Луганщина посідає і за обсягом прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в розрахунку на душу населення.

Заступник голови Луганської ОДА Геннадій Іваненко запропонував учасникам колегії проаналізувати причини такого стану справ до 10 жовтня і визначити варіанти рішення.

ДЕПРЕСІЯ У БЕЗРОБІТТІ

Рівень безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією Міжнародної організації праці) до економічно активного населення відповідного віку за січень-червень 2018 року в області склав 16,7%. Таким чином Луганщина посіла 25 місце серед регіонів України. На попередній сходинці – Донеччина із показником 14,5%.

Сума заборгованості з виплати заробітної плати до фонду оплати праці зросла і наближається до 200 мільйонів гривень. Такий стрибок відбувся за рахунок виникнення заборгованості на 4 проблемних підприємствах області ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» (борг складає 83,6 млн грн), ПАТ «Лисичанськвугілля», ДП «Первомайськвугілля» та ДП «Укрвуглереструктуризація», на які припадає 85% загальної суми.

– Судячи з того, що відбувається в економіці нашої області, ми самостійно не зможемо впоратися з проблемами. Тому обласна федерація профспілок ініціює збір підписів за те, щоб у найкоротші терміни, ще до ухвалення Держбюжету на 2019 рік, в області провести виїзне засідання Кабінету Міністрів України, – заявив очільник обласної Ради Федерації профспілок Луганщини Валерій Черниш.

На його думку, такий колегіальний аналіз допоможе знайти рішення для подолання усього комплексу проблем області, зокрема зростання боргів із зарплати та зниження рівня життя населення в цілому.

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПРОЕКТ БУДІВНИЦТВА ПІДСТАНЦІЇ У КРЕМІННІЙ

На засіданні Кабінету Міністрів України затверджено проект будівництва підстанції 500 кВ «Кремінська» з заходами повітряних ліній 500 кВ «Донбаська-Донська», 220 кВ «Кремінська-Ювілейна» в Луганській області.

Замовником будівництва є державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Загальна кошторисна вартість будівництва (в цінах станом на 11 грудня 2017 р.) становить 1 млрд 677 млн 460 тис. гривень, а його тривалість – 12 місяців.

Зокрема будівельні роботи коштуватимуть 582 504,869 тис гривень, устаткування – 732 522,799 тис гривень, інші витрати – 362 433,318 тис гривень.

Метою будівництва є забезпечення надійності електропостачання споживачів північної частини Луганської області.

Затверджений проект поданий Міністерством енергетики та вугільної промисловості, розроблений товариством з обмеженою відповідальністю «Київська енергетична будівельна компанія» та рекомендований до затвердження державним підприємством «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
За кожним із напрямків розвитку району с...

Підсумки соціально-економічного розвитку Кремінського району за 2018 рік підведені в ході колегії райдержадміністрації 12 березня,...

Детальніше
200
Вгору