П’ятеро людей, які брали участь у забитті худоби в селі Міняйлівка Одеської області, госпіталізовано зі специфічними симптомами захворювання шкіри. За результатами лабораторних досліджень, проведених референс-лабораторією Центру громадського здоров'я МОЗ України, в одного хворого підтверджено захворювання на сибірку (шкірна форма, що лікується антибіотиками і не становить такої небезпеки, як легенева форма). Також отримано позитивний результат дослідження м’яса забитої тварини та ґрунту на подвір’ї, де було забито хвору тварину. Про це повідомляє прес-служба Центру громадського здоров'я МОЗ України.

"Ситуація перебуває під контролем місцевої влади. Фахівці Держпродспоживслужби та обласного лабораторного центру вживають необхідних заходів з недопущення поширення захворювання відповідно до вимог Наказу МОЗ України 09.07.2003 № 314 від "Про заходи з профілактики захворювань на сибірку" та Наказу Мінагро від 25.01.2000 № 4 "Інструкція про заходи з профілактики та боротьби з сибіркою тварин". Захворювання локалізовано в межах одного села — із 30 вересня 2018 р. запроваджено карантин. Медики обстежують людей, які контактували з хворими тваринами чи вживали м’ясо забитої худоби", - зазначили в відомстві.

Медики спостерігатимуть за станом здоров’я жителів села упродовж 15 днів: щоденно відбуваються обходи домівок для контролю стану здоров’я людей, які потенційно можуть заразитися збудником сибірки. Особам, які мали ризик зараження збудником сибірки, призначають термінову профілактику антибіотиками, і за ними здійснюють медичне спостереження.

Детально про захворювання на сибірку, методи профілактики та захисту читайте на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України за посиланням:http://bit.ly/2Ix2NMR.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору