Цьогоріч свій 30-річний ювілей святкує Сєвєродонецький КЗ позашкільної освіти «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді»

Евеліна БОГДАНОВА

З 1988 року ЦТКЕУМ залучає дітей та молодь до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних та історичних об’єктів, явищ соціального життя, навчає оволодівати практичними уміннями та навичками зі спортивного орієнтування, туризму та краєзнавства.

– До визначної дати ЦТКЕУМ підійшов із значними досягненнями, – розповідає директор позашкільного закладу Лариса Борисова. – Минулого року ми отримали золоту медаль Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти». Цьогоріч у січні ми отримали Освітній Оскар. До речі, ми – єдиний позашкільний заклад «Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», який удостоєний такої нагороди.

Центр працює майже за всіма напрямами – діти займаються велосипедним, водним, пішохідним туризмом. Працюють гуртки «Юні екскурсоводи», «Юні туристи-краєзнавці», «Юні історики», «Юні музеєзнавці», «Спортивне орієнтування», «Джура», «Фізична підготовка туриста» та інші. В ЦТКЕУМ є тренажерна зала.

07 - 30 лет 3

– Діти займаються в нашому Центрі безкоштовно. Бльшість з них – з малозабезпечених родин. Малеча, з 7 років, обирає для себе етнографію, ліплення, тістопластику, краєзнавство. Діти у нас навіть співають і навчаються грати на гітарах в гуртку «Туристична пісня». Тобто розвиваються всебічно, – підкреслює Лариса Леонідівна.

Літній період для вихованців ЦТКЕУМ – пора походів. І той, хто хоч раз пішов у похід, назавжди залишається в туризмі. Лариса Борисова називає це такою собі «хворобою» і пригадує вихованців, які, сумуючи за літніми походами, взимку навіть ставили вдома палатку і ночували в ній.

– Кожного року ми беремо участь в обласних і всеукраїнських змаганнях, – зазначає директорка ЦТКЕУМ. – Цьогоріч у вересні відбулося дві значні події – обласні змагання зі спортивного туризму, де наші діти взяли призові місця. Старша група посіла І місце, а середня – ІІІ місце. На Чемпіонаті України в Івано-Франківській області на річці Чорний Черемош була дуже складна дистанція, змагання IV класу.

І наші вихованці, незважаючи на те, що у нас в регіоні рівнинні ріки, посіли ІІ місце зі слалому і принесли чергову перемогу Луганській області.

Підростаючи, багато хто з дітей обирає туризм собі за професію – випускники повертаються в ЦТКЕУМ і починають самі навчати молоде покоління. Інші залишають туризм собі за хобі, а їхні діти теж йдуть навчатися до ЦТКЕУМ.

06-07 - 30 лет 2

– Нам часто кажуть: гарна у вас робота – походи, відпочинок, природа, романтика. А знаєте, як з дітьми 12-14 днів у лісі провести? Не спиш навіть вночі, бо відповідальність велика. На руках мозолі не заживають. Повертаєшся з походу як вичавлений лимон. Але пару днів відпочинку, і знов кожен мріє про новий похід, – ділиться Лариса Борисова.

Керівники гуртків разом з дітьми розробляють маршрути походів, дивляться, як проїхати, де дешевше, адже більшість витрат на самі походи покладається на плечі батьків.

Але, за словами директорки Центру туризму, четвертий рік поспіль колектив ЦТКЕУМ бере участь в обласних програмах молодіжних ініціатив, пише проекти, виграє конкурси, тому частина витрат все ж таки фінансується з обласного бюджету. А ось з міського бюджету цьогоріч профінансували лише заробітну плату співробітників та вартість комунальних послуг. Хоча минулого року після десятиліття прохань, листів і боротьби Сєвєродонецька міська рада все ж таки виділила 250 тисяч гривень на спорядження дітей.

– Незважаючи на те, що за тендерами нам поступило не зовсім те спорядження, яке ми замовляли, його довелося переробляти, доповнювати, все одно це було для нас значною подією, – відзначила Лариса Леонідівна. – Наразі наш Центр відвідують 545 дітей, і спорядження – страхувальні системи, карабіни, жумари, вісімки, каски – в основному для всіх є. Також ми маємо один катамаран та дві надувні байдарки. Минулого року придбали шість велосипедів, і тепер участь у змаганнях беремо вже на власному велотранспорті.

Сподіваюся, нам і далі будуть допомагати, а наше завдання – вище підіймати планку переможців і йти вперед.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
«КОЛИ СТЕРЕОТИПИ БУДУТЬ ПОДОЛАНІ, НАС ЧЕ...

Чи стане Луганщина туристичною Меккою для подорожуючих, що заважає, а що, навпаки, може допомогти у створенні туристичних об&rsquo...

Детальніше
415
ЛУГАНЩИНА ТУРИСТИЧНА. ЯК ОБЛАСТЬ РЕАЛІЗО...

Для багатьох Луганщина є такою собі Теrrа Іncоgnіtа, яку уявляють лише краєм териконів і труб. Попри цей хибний стереотип, східн...

Детальніше
580
Команда Луганської області стала володар...

Кубок України серед юнаків з велосипедного туризму відбувся з 27 по 30 вересня 2018 року в м. Кропивницькому. Про це повідомили в ...

Детальніше
305
«СЛОБОЖАНСЬКЕ ПОДВІР’Я КІНЦЯ ХІХ СТ. – П...

Етнографічний комплекс «Слобожанське подвір’я кінця ХІХ ст. – початку ХХ ст.» є єдиним у своєму роді на Л...

Детальніше
824
ОВІЯНА КОЗАЦЬКИМИ ЛЕГЕНДАМИ. КРИНИЦЯ ВІД...

Життя кожного села починається з криниці. З криниці почалося і життя маленького хутора в заплаві білої річки у Дикому полі. Про щ...

Детальніше
630
В Білокуракиному очікують на включення "...

ОТГ Луганщини намагаються створити нові туристичні маршрути та придати Луганщині нове обличчя "Луганщина туристична!". Про це пові...

Детальніше
376
В Северодонецке состоялось областное пер...

Чемпионат Луганской области по водному туризму прошел в минувшие выходные на озере «Чистое» в Северодонецке. Об этом с...

Детальніше
489
ЗРОБИМО ЛУГАНЩИНУ УЛЮБЛЕНИМ МІСЦЕМ ВІДПО...

Офіційна статистика констатує, що упродовж останніх трьох років потік туристів в Луганській області має тенденцію до зростання. ...

Детальніше
536
Вгору