В НІЧ НА 1-Е СЕРПНЯ ЦЕНТР ЛУГАНСЬКА ПОТРЯС ЧЕРГОВИЙ ВИБУХ. ПОТРЯС НЕ СТІЛЬКИ ПОТУЖНИМ У ТРОТИЛОВОМУ ЕКВІВАЛЕНТІ ЗАРЯДОМ, СКІЛЬКИ МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИМИ ЙОГО НАСЛІДКАМИ. ТОМУ ЩО ПОШКОДЖЕННЯ ОТРИМАВ ЦІЛКОМ СОБІ БЕЗГЛУЗДИЙ «ПАМ'ЯТНИК» ІЗ ЧУДОВОЮ НАЗВОЮ «ВОНИ ВІДСТОЯЛИ БАТЬКІВЩИНУ». НЕВІДОМІ ГЕРОЇ ЗУМІЛИ ЗАКЛАСТИ І ПІДІРВАТИ ВИБУХІВКУ НЕ ДЕ-НЕБУДЬ, А ПРАКТИЧНО НАВПРОТИ КОЛИШНЬОГО БУДИНКУ СБУ. В РЕЗУЛЬТАТІ ПАМ'ЯТНИК ОТРИМАВ СЕРЙОЗНІ УШКОДЖЕННЯ. ЛЮДИ, ВНАСЛІДОК КОМЕНДАНТСЬКОЇ ГОДИНИ, НЕ ПОСТРАЖДАЛИ

БАБАЙ ЗА КАТЕРИНУ

Незважаючи на відносно нешкідливі наслідки акції, вона справила грунтовний переполох в «керівних колах» т.зв. «ЛНР». Істерика була настільки сильна, що коментувати те, що трапилося взявся не сіренький прес-секретар якогось «правоохоронного» відомства, а сам Ігор Плотницький.

Вразило, що вже рано вранці 1 серпня, тобто всього через пару годин після вибуху, «голова ЛНР» вже точно знав, що це «справа рук якихось дітей, залучених офіційним Києвом».

Втім, «голова» в деталі вдаватися не став, очевидно, доручивши таку задачу «міністру внутрішніх справ» «молодої республіки» Ігорю Корнету. Ахінею, яку ніс цей «товариш», пояснити інакше, ніж крайнім перезбудженням, не можна. Зрозуміло, що він так само, вслід шефу, оголосив винними українські спецслужби, які для цієї мети завербували (і грунтовно навчили) «неповнолітніх злочинців».

За словами Корнета, його хлопцям «достеменно відомо», хто вибухівку виготовив, хто її передав диверсантам і т.д., і т.п. Залишається лише дивуватися, чому ці свої знання «МВС» не використало, щоб запобігти «теракт». Однак вибух відбувся, і тепер «Бабай» (знавці стверджують, що прообразом бандита в папасі послужив підручний Гіркина Можаєв - якщо хто ще пам'ятає цього персонажа Слов'янської епопеї) змушений стирчати безногим на тому самому місці, де луганські «регіонали» збиралися поставити пам'ятник Катерині Ангальт-Цербстській.

Ситуацію, що склалася навколо цього гучного акту, ми знову попросили проаналізувати наші джерела, скажімо так, в певних колах (уважний читач повинен пам'ятати минулий аналіз причин і обставин ліквідації великого функціонера бандформування «ЛНР», підпорядкованого все тому ж Корнету, Олега Анащенко). Це ті самі «джерела», які мають всю повноту інформації про те, що відбувається по той бік лінії фронту.

НЕ ЗАНАДТО ЧАСТО?

І ось яку інформацію ми отримали у відповідь:

- Підрив пам'ятника стався на окупованій території Луганської області, навпроти колишнього будинку УСБУ в Луганській області (нині там знаходиться так зване «МДБ «ЛНР»). Міфічна українська ДРГ, якби така існувала, не стала б підривати пам'ятник, а вибрала б об'єктом саме «МДБ», яке розташоване буквально через дорогу, стратегічні об'єкти інфраструктури окупованої території регіону або кого-небудь з керівництва «ЛНР». Навіщо міфічним УкроДРГ розпорошуватися на вибухи непотрібних об'єктів (крамничок, урн і т.д.)? Це все робиться за заздалегідь спланованим планом, організаторами якого виступає керівництво «ЛНР» з метою дискредитувати в очах місцевих жителів владу України.

- Це вже не перший за рахунком вибух в Луганську, які останнім часом різко почастішали. Взяти хоча б інцидент 7 липня 2017 року. У районі розташування будівлі «комендатури народної міліції», в ста метрах від будівель «уряду ЛНР», в самому центрі міста, в районі, який, по ідеї, повинен охоронятися цілодобово, відбувається вибух, в якому загинула капітан медичної служби народної міліції самопроголошеної «ЛНР». 5 липня 2017 року представники «ЛДНР» покинули мінські переговори в знак протесту проти позиції Києва щодо обміну полоненими. Буквально через два дні в центрі міста Луганська стався теракт, в якому звинуватили, знову-таки, міфічну українську ДРГ.

- Судячи з характеру руйнування пам'ятника, використовувався безоболонковий саморобний вибуховий пристрій (СВО). При цьому «лівоохоронні» органи «ЛНР» ніяк не можуть точно вказати ні тип вибухової речовини, ні приблизну розрахункову силу вибуху.

ПОЛІТИКА, СЕР

Автори повідомлення звернули увагу і на політичний підтекст акції:

«Швидше за все, заряд закладав фахівець, так як пам'ятник зазнав несерйозні руйнування, що наводить на думки про професійну підготовку інженера-вибухотехніка. Робиться це все для того, щоб наробити побільше інформаційного шуму. Очевидно, тепер необхідні кошти для відновлення пам'ятника, які доведеться знову просити у Росії, яка в підсумку якщо і виділить, то правителі «ЛНР» половину розкрадуть.

За аналізом ситуації: найбільш реальною виглядає версія, що за вибухом пам'ятника стоїть саме «МДБ ЛНР», яке відразу ж кваліфікувало подію як теракт з метою дискредитації України. Для чого це робиться. Слід звернути увагу на зовнішній контекст подій. 2 серпня 2017 року у Мінську на переговорах політичної підгрупи керівництво так званих «ЛДНР» сподівалося приступити до обговорення ключового положення Мінських угод, яке передбачає прийняття особливого статусу Донбасу, тобто фактичне «узаконення» їх влади.

Таким чином, даний інцидент вигідний виключно бойовикам з метою залякати місцеве населення і дискредитувати владу України перед черговим раундом переговорів в Мінську. Заодно відвернути увагу від отриманих великий резонанс фактів катувань українських полонених (жінка-інвалід по слуху і суддя, який поїхав в «ЛНР» на похорон до батька)».

А В ЦЕЙ ЧАС...

Поки ми зв'язувалися з нашими друзями, на Луганщині пролунав черговий вибух. Так що, не втрачаючи часу, ми отримали фаховий коментар і по другому випадку. Це було тим більш корисно, що другий теракт, внаслідок якого постраждало кілька людей, ні Корнет, ні тим більше Плотницький коментувати чомусь так і не наважилися. Мало того, офіційні прес-служби «правоохоронних» відомств його взагалі проігнорували. Отже:

«До того ж, 2 серпня 2017 року у місті Червонопартизанську (нині Вознесеновка) Свердловського (Довжанського) району пролунав черговий вибух пам'ятника «на честь визволення Свердловського району від українських карателів» на перехресті біля колишньої котельні Ворошилова. Сценарій подій аналогічний. За «офіційним» даними сепаратистів під час вибуху постраждало 5 осіб».

АНАЛІЗ СИТУАЦІЇ:

- Підрив пам'ятника стався на окупованій території Луганської області, в безпосередній близькості від кордону з РФ (якщо навіть припустити, що це була міфічна українська ДРГ, то, по правді кажучи, це невиправданий ризик, тому що необхідно пробратися через десятки блок-постів «ЛНР », щоб підірвати якийсь там пам'ятник. Цю місію можна вважати абсурдом. До того ж, їм необхідно було дістатися до нового району за одну добу після вибуху в Луганську, що ще більш наштовхує на думку про неможливість проведення даної операції).

- Організатори напевно знали, що на широко анонсований захід буде стягнута значна масовка з місцевих жителів, в тому числі - дітей, а також різних адміністративних працівників «ЛНР» (навіщо зараз владі України вбивати, залякувати і злити мирних жителів окупованій території Луганської області, коли мова йде про спроби возз'єднання? Чого не скажеш про план керівництва «ЛНР» з метою дискредитувати владу України).

- Характер задумки такий же, як і в Луганську: дискредитувати Україну в очах світової громадськості, але на цей раз, із загиблими місцевими жителями (перший - під Саміт «Великої двадцятки», другий - під черговий раунд Мінських переговорів).

- При цьому близькість інциденту до кордону РФ може бути використана Прикордонною службою ФСБ як привід для посилення контролю виїзду з окупованих територій в РФ. Російські силовики вже давно намагаються максимально обмежити виїзд в РФ як місцевого населення «ЛДНР», так і російських найманців, яких вони туди загнали, оскільки багато хто з них, отримавши зброю, намагаються не рватися «на передок», на війну з «укропами», а контрабандно вивізши «стволи» назад в РФ, зайнятися розбоєм.

З цим в тому числі пов'язана вказівка російського командування 1 і 2 АК «ЛДНР» - відібрати російські паспорти у громадян РФ, які воюють в Донбасі. Тепер же, після вибуху в Вознесеновці, напевно межа буде блокована. Тобто працювати тільки на «в'їзд».

До цього аналізу можемо додати одне своє спостереження. Якщо на перший вибух - в Луганську - відреагували настільки солідні персони, як глава «республіки» і «міністр МВС», то луганські «чекісти» не вважали за потрібне внести його в розділ новин. Те, що вибух в Червонопартизанську вже ніхто не коментував (притому, що постраждали люди), - зрозуміти можна: гучно оголосити про розкриття «терористичної мережі» і на наступний же день сісти в калюжу - кому захочеться про таке нагадувати публіці. Але «МДБ» і тут немов води в рот набрало.

Мовчать - значить, щось знають?

Луганщина.ua

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору