Патріарх Філарет, якого Священний Синод відновив в усіх правах, знявши накладену Москвою "політичну анафему", зустрівся з українським Президентом. Потенційний кандидат на главу Помісної церкви назвав рішення про автокефалію епохальним, пояснивши, що вперше за 1030 років українська церква має повні права і напряму підпорядковується Константинополю.

"Я хочу, Петро Олексійович, вам особисто подякувать, тому що завдяки вашій наполегливості і вашій мудрості, ми досягли цього. Бо і попередні Президенти теж працювали, але не досягли, а ви досягли цієї загальної нашої мети", - звернувся до Президента патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

"Пояснення моєї активної участі в цьому процесі є розуміння, що це надзвичайно важлива частка процесу державотворення. Українська Незалежність без наявності Помісної Автокефальної Церкви, коли церква буде п'ятою колоною сусідньої країни є неповна незалежність. Це є залишок колоніального статусу. І лише той факт, що Україна зараз, саме сьогодні, 11 жовтня, я ще раз наголошую, що я впевнений, що ця дата увійде в історію України назавжди, отримала Автокефалію є завершення формування Незалежності дуже великої держави — України", - відповів Петро Порошенко.

Сам Томос зможе отримати в руки вже новий очільник Помісної Православної Церкви. Главу її мають обрати представники різних конфесій на об'єднавчому соборі вже найближчим часом. Священний Синод у Константинополі також скасував Синодальний лист 1686 року, що давав право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита. В РПЦ пообіцяли жорстку відповідь на Томос, і навіть пригрозили вийти з-під покровительства Вселенського Патріарха. Сам же Варфоломій попросив усі сторони утримуватися від помсти та захоплення церков. Президент також запевнив - про перерозподіл церковного майна не йдеться. Проте, закликав вірян бути обережними і не піддаватися на провокації Москви, яка після втрати інструменту потужного впливу може вдатися до будь-яких дестабілізаційних дій.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Кінцева ціль Вселенського Патріарха Варф...

Про це йдеться в посланні, яке представники Константинополя передали особисто українському Президенту. Напередодні Патріарх Варфол...

Детальніше
822
Вгору