Президент України Петро Порошенко відвідав з інспекцією будівництво нового арсеналу на Хмельниччині. Проект цього сховища - перший такого рівня за весь час незалежності. Він передбачатиме сучасну електронну систему безпеки на кількох рівнях: відеоспостереження зі зберіганням даних в командному центрі, перевірка індуктивних систем, протипожежні технології, кілька рівнів персональної авторизації. Надсучасний збройний арсенал будується за стандартами НАТО.

"37 залізобетонних сховищ, 70 км електромереж, 20 км водогонів, 15 км доріг з твердим покриттям, мільярд 250 мільйонів гривень. І це лише на один об'єкт. Це ціна, це плата за безпеку", - зазначив Петро Порошенко.

Всього на цей рік запланований старт п'ятнадцяти подібних будівництв. Проаналізувавши наслідки диверсії і масштабних вибухів на складах в Ічні, що на Чернігівщині, Президент особисто ставить вимоги військовим та підрядникам.

"Я даю завдання щоби системи електронного захисту, системи автоматизованого захисту і забезпечення мінімізації людського фактору, були запроваджені на всіх без виключення арсеналах в найкоротші терміни. Навіть там, де в нас поки що немає можливості відійти від майданчика відкритого зберігання. Це абсолютно моя вимога для того, щоби забезпечити живучість складів. Від цього залежать і потенційні можливості наших збройних сил, від цього залежить і ефективне використання кожної копійки коштів платників податків", - зауважив Петро Порошенко.

Система безпеки мусить бути побудована таким чином, щоби мінімізувати людський фактор.

"Пробіли в тому, щоби не перекрити периметр, а й виключити людський фактор, коли охоронець може бути завербований, диверсант проникне і встановить підрив на будь-якому складі", - сказав Президент.

Він також наголосив, що особисто, як Верховний головнокомандувач, дав завдання Міноборони і Генштабу врахувати всі уроки попередніх диверсій і забезпечити будівництво новітніх сховищ боєприпасів за безпековими стандартами НАТО.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору