Свою рідну Луганщину нині захищає та мріє про вигнання окупантів зі всієї України психолог підрозділу однієї із частин Об’єднаних сил, молодший лейтенант Яна

Дмитро ГОРБУНОВ

Родом військовослужбовець із окупованого Луганська. Коли російські солдати увійшли до обласного центру, то восени 2014 вона через проукраїнську позицію була вимушена із донькою виїхати на Дніпропетровщину. Там деякий час попрацювала у школі психологом.

У цей час вона співпрацювала із офіцерами районного військкомату щодо організації патріотичних заходів. Поступово вирішила спробувати себе в ролі захисника України. Адже дуже хоче якнайскоріше повернути увесь Донбас та Крим під Український прапор.

Улітку 2016 року жінка стала рядовим воїном-зв’язківцем, а згодом, маючи вищу освіту, пройшла спеціальні курси у Львові та стала військовим психологом.

Більшість своєї поки короткої служби Яна повела на Донбасі, виборюючи мир для українського народу. Майже щодня вона перебуває на різних бойових позиціях операції Об’єднаних сил. Допомагає нашим воїнам розбиратися із різними проблемами, надає цінні поради тощо.

Також офіцер залюбки спілкується із цивільними мешканцями і розказує своїм землякам, як вони помилялись у 2014 році, коли покликали росіян на Українську територію.

– За перші п’ять хвилин спілкування із місцевими я вщент розбиваю їхні аргументи чи фобії стосовно бандерівців. Розказую, як раніше було в Луганську і як зараз. Знаєте, чотири роки тому луганці заздрили російським пенсіям і мріяли про повернення до Радянського Союзу. Вони туди й потрапили, але в 1933 рік. Зараз на окупованій частині позакривали заводи, запроваджена комендантська година, люди бояться сказати чогось зайвого, а замість зарплатні отримують харчові набори, – розказала Яна.

Військовослужбовець Об’єднаних сил знаходить час, аби поспілкуватися з педагогами та учнями місцевих шкіл. Як раніше організовує уроки Мужності чи інші спільні заходи. Адже, вона вважає, що війна-війною, а про виховання нових поколінь українських патріотів забувати неможна.

Мобільна прес-група ОТУ «Північ»

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору