Екзархи Константинополя прибули в Україну, щоб допомогти підготувати об'єднавчий Собор і завершити процедуру надання Томосу Українській православній церкві. Високі ієрархи Вселенського патріархату сьогодні зустрілися з Президентом і заявили: подія, що відбувається - епохальна, а сам глава держави вже увійшов у історію.

Україна прагне єднання, і все робитиме заради миру - Президент запевнив представників Константинополя, що попри каверзи і провокації Кремля, Єдина церква вже об'єднує українців. Тому приклад - тридцять тисяч громадян, що в неділю молилися на Софіївській площі в столиці за армію, церкву і мир в Україні. Заява ж РПЦ про розрив із Вселенським патріархатом - лиш підтвердження, що церква в Росії підконтрольна владі і працює не на розвиток духу, а на втілення імперських амбіцій Кремля, підкреслив Президент.

"Я впевнений, що така реакція духовної і світської російської влади, повністю залежним від російської влади церковним керівництвом, підтверджує: ми з вами - на правильному шляху. І так само, як і Росія зараз протиставила себе всьому світові в питаннях російської агресії на Сході нашої держави, незаконної анексії Криму, позиції по Абхазії, позиції по Осетії, Придністров'я і багатьом іншим, так само зараз, нажаль, і російська церква, нажаль, поставила себе на шлях самоізоляції і конфлікту з усім світовим православ'ям", - зазначив Петро Порошенко.

Проте погрози і шантаж не змусять Константинополь відмовитися від свого наміру. Екзархи Вселенського патріарха запевнили Президента - навіть всупереч своїм інтересам церква-матір прийме українських вірян.

"Як добрий пастор, Вселенський патріархат покинув 99 овець і провів цим рішенням від 11 жовтня до єдності цю одну вівцю, здійснюючи свою самопожертвну місію він продовжує здійснювати всупереч власним інтересам, а діючи як матір-церква заради майбутнього своїх дітей, даруючи автокефалію", - сказав Єпископ Едмонтонський Української Православної Церкви в Канаді Іларіон.

Сам же Вселенський патріарх зі своїми представниками прислав вітання і слова подяки.

"Він просив передати вам особисте привітання а також і подяку за ті всі зусилля котрі ви приклали, як Президент України, піклуючись цілим процесом об'єднання українських православних християн на території України. Я думаю я не помилюся, коли скажу, що це було історичне рішення Константинопольської церкви-матері по відношенню щодо України, бо ще раз було підтверджено намір надання автокефалії Українській православній церкві", - передав слова подяки Архієпископ Памфільський Української Православної Церкви в США Даниїл.

"Ваше ім'я золотими літерами вписано з іменами правителів Київської Русі, Київської держави, вашими попередниками - Святим Рівноапостольним князем Володимиром, Ярославом Мудрим в історію України, які багато зробили для духовного росту свого народу", - додав Єпископ Едмонтонський Української Православної Церкви в Канаді Іларіон.

Нині на екзархів Константинополя все ще чекає велика робота, адже для того, щоби Помісна церква отримала Томос, представники українського православ'я мають обрати голову Єдиної церкви. Йому Вселенський патріарх і вручить історичний документ.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
11-класники вивчатимуть створення ПЦУ та...

Уже наприкінці цього навчального року 11-класники вивчатимуть історію створення Православної Церкви України та надання Томосу про ...

Детальніше
Нарешті Господь послав нам Православну Ц...

Президент Петро Порошенко у Стамбулі взяв участь у церемонії підписання Томосу про автокефалію Православної Церкви України Вселенс...

Детальніше
ТОМОС ПРО АВТОКЕФАЛІЮ: ЩО ВІН ОЗНАЧАТИМЕ...

Сьогодні іде процес надання українському православ’ю автокефалії, тобто самостійності. Чому до цього Українська Правосла...

Детальніше
У побудові незалежної Православної Церкв...

На зустрічі з Президентом Порошенком Екзархи Вселенського Патріарха зазначили, що процес отримання автокефалії (незалежності) Прав...

Детальніше
Вгору