На зустрічі з Президентом Порошенком Екзархи Вселенського Патріарха зазначили, що процес отримання автокефалії (незалежності) Православною Церквою в Україні вийшов на фінішну пряму. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Ростислав Павленко.

"Серед усіх анонсів, передбачень і передчуттів, яких побільшало останнім часом, не можна забувати про головне. Побудова незалежної Православної Церкви в Україні – це процес добровільний, в якому беруть участь усі бажаючі, і в якому не місце насильству, залякуванням і провокаціям. Це розуміють і про це говорять і в УПЦ КП (https://www.pravda.com.ua/news/2018/08/2/7188134/), і в УАПЦ (https://espreso.tv/…/glava_uapc_mytropolyt_makariy_budemo_y…). Про це говорять і в УПЦ (https://www.facebook.com/oleksandr.drabinko/posts/2227011620657075) – адже в цій церкві чимало бажаючих спільно, мирно будувати нову незалежну церкву України. Інші зможуть залишатись у єдності з Москвою, скільки забажають", - заявив Ростислав Павленко.

За його словами, "російські агресори розуміють, що програють бій за душі і серця українців. І опиратимуться щосили... Тож тепер, на фінішній прямій, треба бути особливо пильними". 

"Якщо хто кликатиме захоплювати храми, монастирі. Якщо хтось кипітиме в люті, кликатиме до помсти, закликатиме не чекати, а взяти все і одразу. Якщо хтось лізтиме судити і встановлювати справедливість тут і зараз, – це провокатори і противники автокефалії. Під якими б прапорами вони не виступали, які б гасла і якою мовою би не проголошували. Перевдягання і підлаштування – давня зброя агресорів. Єдність, повага, любов між українцями – це те, що торжествуватиме над люттю і ненавистю агресора. Ми, українці, незалежно від приналежності до тієї чи іншої церкви – між собою порозуміємось. Так уже не раз бувало. Не можна лише дати ворогу нас роз’єднати. Бо так також бувало. Не дамо такому трапитись цього разу", - зазначив Ростислав Павленко.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх