Росія готує загострення на фронті і намагатиметься протягнути в президентське крісло в Україні свого кандидата, а Парламент заповнити лояльними Кремлю депутатами. Такі висновки зробили в Раді після виступу Володимира Путіна, в якому він заявив, що чекає на вибори і буде домовлятися вже з наступниками Порошенка. Українську владу президент Росії назвав торговцями русофобією і натякнув - до виборів робота Мінської групи буде заблокована.

Російський президент не обходиться в своїх виступах без “українського питання”. Воно найбільш болюче для Кремля. Путін згадує і надання автокефалії, і зближення Києва з Європою. І натякає - передвиборчий період в Україні буде важким: «прогнозує» і загострення на Донбасі, і замороження Мінського процесу.

«надо дождаться, пока закончатся внутриполитические циклы. И я очень рассчитываю на то, что удастся с новым руководством страны выстраивать хоть какие-то отношения и о чем-то договариваться. Мы к этому готовы. Мы этого хотим», - сказав президент РФ Володимир Путін.

Українська сторона такі заяви російського президента розцінила як погрози і спробу тиснути на владу. Сам Мінський процес, за словами учасниці контактної групі Ірини Геращенко, заблокований вже кілька місяців.

«Кремль не приховує, що він буде використовувати цей дуже делікатний такий, важкий момент для України, тему заручників і політвязнів найганебніше і найцинічніше просто для торгу, для того, щоби піднімати дивіденди своїм промосковським кандидатам і політичним силам», - заявила уповноважена Президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

Мета Росії, на думку віце-спікера Парламенту - грубе втручання у вибори, і як наслідок - зміна влади на лояльну Кремлю.

«Головний ворог, головний опонент президента Путіна - це Президент Порошенко. Саме Президент Порошенко створив антипутінську коаліцію в світі. Саме Президент Порошенко зміг об'єднати країни ЄС, Сполучені Штати і задля того, щоби проти Росії як країни-агресора запрацювали дуже серйозні економічні санкції… Очевидно, що Путін не очікував, що хтось в Україні так йому дасть по зубам… Вони будуть ставити на скоморохів, на хіхікалок різних, на ряжених в вишиванках, на псевдонаціоналістів, на кого завгодно - аби не Порошенко», - зазначила Ірина Геращенко.

Зупинити втручання, на думку Ірини Геращенко, зможе консолідована позиція політиків, влади і силових структур України в питаннях протидії гібридним атакам Кремля. До того ж, Україна закликатиме світ посилити санкції проти агресора і допомогти із кібербезпекою.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх