Канцлер Німеччини Ангела Меркель приїхала в Київ підтримати Президента Петра Порошенка. Гостя відзначила успішність українських реформ та пообіцяла, що Німеччина - друг України, тому і далі наполягатиме на продовженні санкції проти Росії.

"На жаль, зараз так, що на прес-конференції було також сказано, що Мінські домовленості не дотримуються. Якщо щось і відбувається, то тільки по міліметру вперед, але час від часу є відхід назад. Тобто, Німеччина буде виступати також за продовження цих санкцій", - сказала Ангела Меркель.

Президент Порошенко відзначив, що так звані санкції Росії проти 322 українців і 68 компаній, список яких було оприлюднено, не стали несподіванкою. Він закликав Росію не відволікати такими списками увагу від своїх злочинів, а нарешті забрати з Донбасу свій воєнторг та припинити вбивати українців.

"Російське рішення про санкції не було неочікуваним. За невеликим виключенням – це список дуже достойних людей, включно з моїм сином, включно з половиною моєї адміністрації, з великою кількістю народних депутатів, більшості членів коаліції, членів українського Уряду. Перебування в цьому списку є як якась державна нагорода. Принаймні це так сприймається. Дуже ображені ті, хто в цей список не попали", - зазначив Петро Порошенко.

Лідери України та Німеччини також обговорили спробу провести фейкові вибори на окупованих територіях. Вони суперечать змісту Мінських домовленостей.

"Єдиним шляхом до врегулювання ситуації є проведення на Донбасі чесних, прозорих, демократичних виборів відповідно до українського законодавства, як це зазначено у документах Мінського процесу. Документах, де є вимога, щоб вибори відповідали стандартам БДІПЛ/ОБСЄ", - зауважив Президент України.

Окрім переговорів з Петром Порошенком Ангела Меркель зустрілася з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом та лідерами парламентських фракцій. Говорили не лише про політику, а й про ціни на газ. Зокрема, там Ангела Меркель, спробувала остудити українських політиків, котрі спекулюють на темі вартості газу. Вона заявила, що паливо не може коштувати дешево і тим більше, бути безкоштовним.

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Вгору