Красноріченську ОТГ було створено рік тому. І те, як вона за цей час просунулась вперед у своєму розвитку, є ще одним свідченням успіху реформи місцевого самоврядування

Анастасія ПОЛТАВЕЦЬ

ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ДЕМОНСТРУЄ ДОРОГА

Голова Красноріченської ОТГ Віталій Жувако демонструє нову дорогу і не приховує своїх почуттів – і радість, і певну гордість. Його можна зрозуміти, адже стан такого важливого об’єкту сьогодні – показник якості життя населеного пункту.

Ще з місяць тому дороги на в’їзді до Красноріченського, вважай, не було: асфальт зірвано, яма на ямі. Водії обминали цю ділянку, добираючись до селища іншим шляхом. На момент об’єднання це було для громади найболючішим питанням, тож керівництво області обіцяло дорогу відремонтувати. І слова свого дотримало.

На початку жовтня в селище прийшла техніка і почала роботу: старий асфальт зривався, товста «подушка» нового слою скріплювалась армованою сіткою, яка має захистити дорогу від розповзання та тріщин. Дорожники працюють швидко, отже, можна сказати, що Красноріченська ОТГ вже має до 2 кілометрів нової, якісної і красивої дороги, яка, є надія, прослужить довгий час.

– Цю дорогу робили 45 років тому, за цей час кілька разів на ній проводився ямковий ремонт, але такого фундаментального оновлення ще не було, – пояснює сільський голова. – Цей шлях йде через наше селище на села Бараниківку та Голубівку і вважається трасою міжобласного значення. В основному тут ходить важкий транспорт, який возить зерно з Троїцького, Білокуракинського, Біловодського районів. Перевантаження шляхів – це «болячка» всієї нашої країни, і ми тут не є виключенням. Ось ОДА і прийняла рішення відремонтувати дорогу.

06 - Жувако 1

Ремонт дороги у самому розпалі

Місцеві жителі спеціально приходили і спостерігали, як працюють дорожники: зривають цілі пласти старого асфальту, переробляють їх і тут же вкладають. Оцінка робіт у людей була спільною: красиво, надійно, а головне – заощадливо. А ще будівництво дороги переконує людей в тому, що вони зробили правильний вибір, об’єднавшись у територіальну громаду.

НАМОЛЕНЕ МІСЦЕ ДЛЯ САДОЧКА

На зорі створення ОТГ Віталій Жувако, розповідаючи нам про плани, відокремив інформацію про дитячий садок. У селищі для нього збудоване двоповерхове приміщення, яке може прийняти понад 100 діток. Але багато років дитсадок не працював, і батькам довелося возити своїх малюків до іншого садочка за 10 км від селища – у Бараниківку. Щоб приміщення не простоювало даремно, на другому поверсі для вірян відкрили храм, а коли збудували нову церкву і приміщення було звільнено, знов постало питання про відновлення садочка.

– Сьогодні у нас функціонує чотири групи, їх відвідує 76 дітей, – розповідає директор закладу Марина Погоріла. – Перебування дітей в садку коштує недорого – 250 грн на місяць. Черга існує, але невеличка – 2-3 дитини у старшу групу. Будівля садочку велика, функціонують не всі приміщення, так що можливості для розширення є, але потреби в цьому поки що немає.

– У Красноріченську ми дитсадок відремонтували, а у Бараниківці робитимемо його за допомогою проектів ДФРР, – підключається до розмови Віталій Жувако. – Якщо дорога – це наша гордість, церква – наша душа, то дитсадочок – наше майбутнє.

...А ДЕХТО БОЇТЬСЯ ЗМІН

Вважається, що Красноріченська ОТГ має великий потенціал, оскільки вигідно розташована. Зокрема, через залізничну станцію Кабаннє можна перевозити товари в інші регіони України. Отже, Красноріченське розглядається як один із вірогідних логістичних центрів області. Дехто з далекоглядних бізнесменів це давно зрозумів, почавши готувати тут майданчики для будівництва складів. Громаді – лише на руку, бо вона на цьому може заробити чималу копійку. Крім того, є економічні перспективи й іншого характеру, зокрема безпосередньо для іншого села – Бараниківки.

Поліпшуються й соціальні умови жителів громади. Днями, зокрема, тут відкрився Центр надання адміністративних послуг, де згодом планується встановити банківський термінал та банкомат. У перспективі – створення двох віддалених робочих місць адміністраторів центру в Новоолександрівській та Бараниківській сільських радах.

07 - Жувако

Перший клієнт Красноріченського ЦНАПу

Також планується надання послуг Пенсійного фонду України, Державного центру зайнятості, соціальної служби через їхніх представників. Працюватиме й нотаріус, надаючи послуги з реєстрації бізнесу, нерухомого майна тощо. Словом, незабаром ЦНАП надаватиме понад 30 адміністративних послуг. Отже, відтепер не потрібно їздити в район за різними довідками.

– Минулого року, завдяки програмі ПРООН, ми встановили по селищу освітлення на сонячних батареях – загалом 30 стовпів. На деяких з них облаштували відеоспостереження, яке дає великий плюс для безпеки селища.

Словом, за рік від часу створення громада довела свою спроможність, заклавши міцну базу для розвитку, однак в той же час жодне з сусідніх сіл, які могли б увійти до складу ОТГ, так і не зробили такого кроку. Чому?

– В одному випадку сільські голови бояться втратити своє крісло, в іншому – люди бояться змін, – пояснює Віталій Жувако. – Скільки існує наша громада, приходило багато посланців: цікавились, розпитували, робили висновки. Але на місцях немає таких сильних ініціативних груп, як, наприклад у Бараниківці, які б усе «заколотили».

Сьогодні є перспективним Новомикільське. Село раніше бажало приєднатись до Сватового, але там йому відмовили, мовляв, своїх багато.

– І сьогодні Новомикільське немов відрізане: Сватове до себе не взяло, до нас вони поки що не хочуть, а до Кремінної далеко, та й ми шлях перерізаємо. Так що, думаю, новомикільці згодом зрозуміють свою безвихідь і приєднаються до нас, – розмірковує Віталій Жувако. – А поки що вагаються. Три села – Невське, Макеївка та Нововодяне – ми теж розглядаємо, як потенційних членів нашої громади, але відстань до них велика – до 20 км. Отож, вони також роздумують: чи до Кремінської громади увійти, чи до нас. Але схиляються до Кремінної, бо з містом у них пряме сполучення, а до нас дорога погана.

Втім, це питання можна вирішити. Так само і Голубівка розташована від Красноріченського за 20 км. Їй вигідніше увійти до Новоастраханської громади, якщо вона буде створюватись.

– А щодо Новомикільського ще скажу, що ми тут всі розташувались під горою, навколо річки. Дійсно, єдина громада.

На головному фото: Віталій Жувако розповідає про досягнення на подвір’ї відремонтованого дитсадка

Друкувати
© За матеріалами Луганщина.ua
Новости по теме
Визначено голів у 8 ОТГ Луганщини...

За результатами підрахунку голосів територіальними виборчими комісіями визначено голів восьми об’єднаних територіальних гром...

Детальніше
151
На Луганщині відбулися перші вибори у во...

Волевиявлення під час перших виборів депутатів сільських, селищних об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських ...

Детальніше
82
У восьми громадах Луганщини розпочалися ...

Перші вибори депутатів сільських і селищних ОТГ відбуваються сьогодні, 30 червня, у восьми об’єднаних територіальних громада...

Детальніше
94
Гройсман: З 1 січня 2020 року треба скор...

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман винесе на розгляд Уряду рішення щодо скорочення на 50% обласні державні та районн...

Детальніше
442
Уряд наповнює децентралізацію конкретним...

Люди і земля є найважливішим ресурсом для розвитку громад. Однак донедавна громади розпоряджалися лише тією землею, що є в межах з...

Детальніше
298
На Луганщині відбувся перший фестиваль з...

Перший фестиваль футболу (міні-футболу) на відкритих майданчиках серед об’єднаних територіальних громад Луганської області в...

Детальніше
256
Об’єднані громади Луганщини отримають ма...

Уряд затвердив розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних тери...

Детальніше
181
Децентралізація: на 30 червня ЦВК оголос...

Центральна виборча комісія своєю постановою призначила на неділю, 30 червня 2019 року, перші вибори депутатів сільських,...

Детальніше
500
В найбільшій школі Новопсковської громад...

З метою забезпечення рівного доступу дітей з особливими освітніми потребами до якісної освіти в Новопсковському ЗЗСО I-III ст...

Детальніше
280
Троїцька ОТГ придбала нову техніку для р...

Троїцька громада придбала два нових тракторних причепи. Про це йдеться в повідомленні на сайті ОТГ. "Нова техніка загал...

Детальніше
245
Вгору